FAQ

 

Musím znát magii a čarodějnictví, abych mohla používat nabízené produkty?

Vůbec ne. Všechny produkty jsou navrženy a připraveny tak, aby bylo jejich možné působení bezpečné a lehce použitelné.

 

Musím rituální svíčky vypálit vždy do konce?

Svíčky ve skle určitě ne, menší rituální svíčky (včelí vosk) ano.

 

Lze produkty používat i bez rituálů a magie?

Produkty můžete používat na denní bázi, při odpočinku, při práci, při cvičení či meditaci. Záleží jen na vás.

 

Musím k rituálům opravdu použít svíčky ve správných barvách?

Absolutně ne. Barevné svíčky nabízím, protože jsou k dispozici, ale pravdou je, že obyčejné svíčky ze včelího vosku naprosto postačí.

 

Co je to tradiční čarodějnictví, stará cesta a lidové řemeslo?

Tradiční čarodějnictví stojí bokem od novodobého pojetí čarodějnictví s anděly, krystaly a pozitivitou. Opírá se o původní lidové řemeslo, které bylo praktikováno ve venkovských oblastech. Magii vidí poněkud odlišně a soustředí se na původní kulturní, rodové a genetické dědictví každého jednotlivce. I z tohoto důvodu u mě nenajdete božstva a pantheony, runy, andělskou pomoc, čakry, ale taky všespasitelské krystaly nebo ezonesmysly. 

 

Proč nepraktikujete slovanskou magii, když žijete v ČR?

Každý z nás by měl v rámci zájmu o staré řemeslo nejdříve zjistit, z jakého kulturního pozadí pochází. Co koluje v jeho krvi, co dominuje v jeho duši a v čem se cítí součástí celého koloběhu. Z tohoto důvodu je mojí cestou synkretické západoevropské čarodějnictví. Nejde o to, abyste žili pouze jednou cestou, striktně, na základě vašeho rodu. Jde o to, abyste nepodléhali věcem, které jsou aktuálně IN. Buďte autentičtí.

 

Můžu se lidovou magii naučit?

V mých kurzech i v soukromém klubu nabízím množství studijních materiálů a cest, které postupně sestavují celkový pohled na staré řemeslo. Koncipovala jsem tzv. Starou cestu, která vede zájemce skrze všemi možnými oblastmi tradičního čarodějnictví. Zároveň však ponechává svobodu volby v rámci této původní cesty. Nedostanete tedy přesný návod a jasné určení vaší cesty. Nabízím podanou ruku jako průvodkyně podpořenou pětadvacetiletou praxí v rámci rodinného lidového řemesla.

 

* 

 

Všechny produkty z dílny Cottage Witch Apothecary jsou primárně určeny dospělým svéprávným osobám.

 • Cottage Witch Apothecary neodpovídá za zneužití produktů, všechny produkty jsou používány na vlastní nebezpečí
 • Nedoporučuje se používat některé esenciální oleje během těhotenství a kojení, také u malých dětí. 
 • Spirituální působení jednotlivých produktů nelze zaručit, cílem těchto produktů není léčit fyzické obtíže nebo předcházet onemocnění.
 • Všechny produkty byly vyrobeny s vysokou péčí, byly ručně zabaleny a připraveny pro vás.

 

 

O PRODUKTECH

 

RITUÁLNÍ SPREJE:

Všechny spreje jsou ručně vytvořeny z čisté kojenecké vody, kapky vysokoprocentního ethanolu, hydrolátů a esenciálních olejů. Ve sprejích nenajdete byliny, které by se vlivem vody kazily. Směs pomáhá promíchat několik drobných kamínků.

 

RITUÁLNÍ OLEJE:

Rituální aromaterapeutické oleje jsou ručně vyrobeny z čistých esenciálních olejů, absolue olejů, výtažků nebo nálevů v mandlovém nebo jojobovém oleji.

Jedná se o plně přírodní produkty, vhodné jsou tedy i jako obětiny.

 

Byliny jsou získávány ručním sběrem v divoké přírodě nebo nákupem od certifikovaných dodavatelů. 

Všechny produkty v nabídce byly vytvořeny zejména pro spirituální a rituální použití - osobní rituální olej, v aromalampě nebo v difuzéru, jako vonný olej na kapesníček, ubrousek a tkaniny (stačí občas přičichnout), jako pomazávací olej na svíce a další předměty apod. 

 

NEUŽÍVAT VNITŘNĚ! Při správném skladování vydrží několik let. Myslete také na to, že se vůně během času stále lehce mění a vyvíjí.

*Podle platné legislativy EU nejsou tyto výrobky certifikované Evropskou unií jako kosmetické produkty.*

 

SVÍČKY 

 

Ručně lité aromaterapeutické svíčky - od prvního rozpuštění vosku až po výrobu etiket a zabalení. Vůně je vytvořena směsí 100% přírodních esenciálních a vonných olejů v sojovém vosku. Vonné oleje používám zásadně vysoké kosmetické kvality. Nakupuji pouze u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy a splňují přísné podmínky dané EU. Všechny směsi, které používám, jsou laboratorně schváleny a označeny pro použití do svíček. Oleje, které do svíček míchám, můžete bez problémů použít také na kůži.

Knoty jsou čistě bavlněné nebo na papírové bázi (ECO), vyrobené v ČR nebo Evropě. Knot je ručně centrovaný během lití vosku. Dřevěné knoty nepoužívám, protože jsou vyrobeny v USA nebo v Číně a jejich import zbytečně zatěžuje.

Třpytky jsou biologicky rozložitelné, neobsahují plasty. Značka Bioglitter® PURE je kosmeticky testovaná, založená na rostlinné bázi bez plastů, antimonu  a hliníku. Lehce se rozloží ve vodě i v půdě.

Ve svíčkách je použit čistý premiový sojový vosk. Neobsahuje pesticidy, herbicidy ani ropné příměsi. 

Vegan - žádná ze složek nebyla testována na zvířatech a neobsahuje ani non-vegan příměsi.

Svíčky obsahují kousky bylin a nádherné polodrahokamy. Myslete prosím na to, že kameny jsou v každé svíčce jiné (podle skladových zásob dodavatele a jejich dostupnosti na trhu) -  velikostí, barvou, tvarem. Foto je vždy ilustrativní!

Dózy lehce vymyjete vodou a mýdlem. Dále je můžete využít na cokoli v domácnosti. 

 

TIPY: 

 • Nechte svíčky vždy dostatečně rozhořet a rozpustit jejich celou povrchovou vrstvu, předejdete tak vytvoření kráteru.
 • Bylinky ve vosku odstraňovat nemusíte, pokud se vznítí, jde řádově o zlomky sekund. Jakmile nasáknou voskem, již nehoří.
 • Před každým použitím zkraťte knot na cca 0,5 cm. 
 • Krystal můžete před zapálením vyjmout nebo ponechat až se rozpustí povrchová vrstva a vyjmout později (pozor - jsou horké!). Nenechávejte kameny ve svíčce po celou dobu pálení.
 • Doporučuji nenechat svíčky vyhořet úplně a ponechat na dně tenkou vrstvičku vosku (3-5 mm), neboť se občas stane, že se pak samotné bylinky vznítí.
 • Pro ideální vypálení celé svíce ji nenechte v kuse hořet déle jak cca 4 hodiny.
 • Příčinou tmavého kouře může být dlouhý knot či atmosférické podmínky (průvan, ventilace). Svíčky by měly hořet na místech bez pohybu vzduchu.

 

 

Upozornění: Berte prosím na vědomí, že použité oleje - ať už čisté esenciální oleje či kosmetické oleje nejvyšší kvality -  obsahují látky, které mohou vyvolat podráždění kůže a očí, případně způsobit alergickou reakci. Stejně tak mohou být v neředěném stavu toxické pro životní prostředí.

Výše uvedené platí pro svíce i oleje. Žádný z produktů není určen ke konzumaci!

Moje svíčky jsou označeny CLP (Classification, Labeling and Packaging) v souladu s nařízením EU. CLP se vždy řídí aktuálním nařízením Evropské unie a jeho použití a obsah jsou dané zákonem. Na CLP etiketě jsou uvedeny látky a složky obsažené v produktu, piktogramy a údaje společnosti. Nutnost CLP se vztahuje na esenciální i vonné oleje použité ve svíčkách, vonných voscích a difuzérech. 

Pokud CLP není u produktu uvedeno, pak není v tomto speciálním případě zákonem vyžadováno. 

Podle nové směrnice byly zaregistrovány, a na etikety CLP zaneseny, tzv.  UFI kódy. Ty slouží pro případnou komunikaci s toxikologickým střediskem.

Žádný produkt, který nese klasifikaci CLP nesmí být označen jako netoxický/ non - toxic nebo eco - friendly/ekologický! Takto mohou být označeny pouze výrobky, na něž se nutnost CLP nevztahuje - typicky čisté sojové svíčky bez esenciálního či vonného oleje!

 

*

Všechny použité oleje podrobně prověřuji a pečlivě vybírám ty, které do svíček použiji. Všechny moje svíčky jsou nezávadné.

* 

Snažím se chovat co možná nejšetrněji k životnímu prostředí. Pokud je to možné, využívám recyklátů. Lepící pásky jsou papírové s lepidlem na bázi kaučuku. Minimalizuji použití plastů, stále ovšem hledám alternativy a ekologické novinky pro šetrné balení výrobků.

DALŠÍ INFORMACE

Provozovatel eshopu Cottage Witch Apothecary, kterým je Lenka Přistoupilová (dále jen "provozovatel"), si vyhrazuje veškerá práva na uvedené materiály - texty a fotografie jsou majetkem provozovatele. Tyto materiály nesmí být kopírovány a reprodukovány bez předchozího písemného souhlasu provozovatele. V případě porušení se vystavujete právním důsledkům.

Provozovatel si vyhrazuje právo na změny a úpravy bez předchozího upozornění.

Veškeré informace uvedené na webu cottagewitchapothecary.cz slouží jako nezávazný zdroj informací o produktech. Provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví uživatele či dalších osob, které by vyplynuly ze získaných informací na webu cottagewitchapothecary.cz