Červencový úplněk

Červencový úplněk se nazývá v angličtině také thunder moon, hay moon, blessing moon nebo meadow moon. Názvy jsou odvozeny z přírodních dějů, které se k červenci vážou - sušení sena, bouřky, požehnaná úroda, louky vonící travou a květinami.

Jde o vhodný čas pro organizaci, uznání, kariéru, na tom všem můžeme pracovat. Zvýšenou péči věnujeme kloubům, vazům, šlachám i zubům.

Velkou sílu mají v tento čas kořeny bylin, je výborný čas na jejich sběr. Zároveň bychom se měli vyhnout sušení nadzemních částí, nestříhat a neřezat stromy a keře, ani květiny.

Tento čas bychom měli využít sami pro sebe k relaxování, k nasbírání sil, k posílení vnitřního Já. Je to čas meditace a tím nemyslím jen doma v tichu, ale spíš vyrazit ven, do přírody do lesa, meditovat můžeme i při chůzi.


Jako při každém úplňku, je čas nabít kameny, které doma máme, můžeme si připravit i tzv. měsíční vodu (nalijeme do sklenice pramenitou vodu, vložíme kousek křišťálu, trochu soli, uzavřeme a necháme stát po celou noc na měsíčním světle, další postupy závisí víceméně na nás samotných, ozdoby, meditace s vodou, apod.). Můžeme ji použít jako požehnanou vodu, abychom posílily rituály, přidat do koupele, k pomazání svící, předmětů, nás samotných  - i na pití :-) Sami uvidíte, že taková voda bude chutnat jinak...prostě zvláštně.)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení