Červencový úplněk

Červencový úplněk je všeobecně vhodným časem pro organizaci, uznání nebo kariéru, na tom všem můžeme pracovat. Zvýšenou péči věnujeme kloubům, vazům, šlachám i zubům.

Tento čas bychom měli využít sami pro sebe k relaxování, k nasbírání sil, k posílení vnitřního Já. Je to čas meditace a tím nemyslím jen doma v tichu, ale spíš vyrazit ven, do přírody do lesa, meditovat můžeme i při chůzi.

 

 

Tento lunární čas bude perfektní příležitostí k nalezení disciplíny potřebné k dosažení cílů, za kterými jdeme. 

Vytvořte si plány, odškrtávejte položky ve svém seznamu úkolů, pusťte se do těch náročných projektů, které jste odkládali – Vesmír vás podpoří.

 

Měsíc může osvětlit to, co již v našich životech nefunguje, a dát nám příležitost vykročit a převzít zodpovědnost. 

Pokud moudře využijeme schopnosti tohoto úplňku, může nás vést k překonání překážek, pomůže čelit výzvám a dosáhnout vrcholu jakékoli hory.

 

Máte pocit, že čelíte některým výzvám, které se zdají být obtížné, ale mohou být také velmi obohacující? O tom právě tato doba je. Žít svůj nejlepší život neznamená proplouvat životem jako na obláčku. Znamená to přijímat výzvy a překonávat je. A to zejména ty výzvy, které vyústí v nalezení vyšší harmonie nebo většího pocitu pohody a štěstí.

Počítají i maličkosti, jako je každodenní meditace, cvičení, protažení, procházka... Disciplína je také výzvou a může nám výrazně napomoci k životní pohodě.

Jen jeden den po úplňku se Slunce také vyrovná s hvězdou Sirius, která je považována za spirituální Slunce.  

 

Pamatujte si, že vždycky v sobě máme sílu projít vším, co nám přijde do cesty. 

 beautiful-2297208_1280

 

Na mnoha místech jste se jistě dočetli, že se tento čas nazývá Bouřkový úplněk. V angličtině také natrefíte na název Buck Moon, přičemž slovo "buck" zde odkazuje na jelení parohy, které jsou v červenci vidět v celé své kráse. Známé je také označení Lososový Měsíc, které odkazuje na migraci těchto ryb v severní Americe.

Jde opět o označení, které se přebralo z jiných kultur, zejména indiánských.

Mohawkové tento Měsíc nazývají jako Čas velkého zrání, Assiniboinsové mají Měsíc červených bobulí, kmen Shawnee má Měsíc borůvek.

U kmenů severní i jižní Ameriky najdeme i další názvy, jako třeba Měsíc mladé kukuřice.

V Evropě se tento čas samozřejmě váže k našim podmínkám a přírodě. Měsíc bylinkové zahrady, Měsíc bylin, Měsíc sklizně bylin nebo Měsíc sena.

  

 scenery-1750128_1280

 

Opět upozorňuji, že je nutné uvědomit si jednu základní věc, na kterou téměř nikdo nebere zřetel. Názvy úplňků VŽDY označují období celého lunárního měsíce, nikoli úplněk jako takový. Lunární měsíc trvá od úplňku k úplňku a právě pro celou tuto dobu je označení platné. 

 

Ačkoli se dočtete, že Měsíc je ve znamení Kozoroha, je nyní ve znamení Střelce. Tento rozpor je způsobem precesí rovnodennosti. Protože se celý Vesmír pohybuje, je nemožné, aby jakékoli vesmírné těleso zůstalo v nějakém souhvězdí po neomezeně dlouhou dobu. Během dvou tisíc let se obloha, resp. souhvězdí, posunula o cca 30 stupňů. Jak si Měsíc stojí v čase úplňku, se můžete podívat např. na webu Stellarium. Více si o tomto tématu můžete přečíst ZDE