Třetí oko - co to je a jak ho aktivovat

Třetí oko si asi nejvíc spojíme s čakrou, konkrétně šestou.

Je sídlem intuice, mimosmyslového vnímání, vnitřního hlasu, sídlo ducha, šestý smysl - ať tomu říkáme jakkoli.Vědomé používání třetího oka nám změní život a opravdu jej obohatí.

Na začátek trošku teorie - třetí oko je spojeno s šišinkou nebo-li epifýzou. Ta ovlivňuje metabolismus a umí reagovat na vizuální podněty - podobně jako oko. Mimo to je zodpovědná za vylučování halucinogenu DMT (dimethyltriptamin), který se nachází, s největší pravděpodobností, ve všech živých organismech.
DMT je velmi silný, ale krátce působící, halucinogen, který se podílí - dle odborných předpokladů - na mystických prožitcích, snění atd.
Údajně pomáhá v tom, aby se mozek nesoustředil na dané a jasné racionální podněty, ale naopak se podvolil tomu, že existuje i něco jiného než ta viditelná realita.

Je tedy více než možné, že aktivováním třetího oka jsme schopni vidět věci "jinak".

 

 Intuice je velmi mocný nástroj a lidé, kteří ji ovládají jsou většinou velmi úspěšní v každé věci, kterou se rozhodnou dělat, jsou úspěšní ve všech směrech jejich života. Ví, co chtějí, poslouchají svůj vnitřní hlas a umí to zpracovat.

Dá se říci, že třetí oko je jakousi bránou ke všemu spirituálnímu, tajemnému a univerzálnímu poznání.

Dala jsem dohromady pár tipů pro vás jak aktivovat své třetí oko:

Je třeba si uvědomit, že i když jsme na intuici zapomněli, stále máme sílu a schopnost znovu tyto dveře otevřít. Nebude to hned, ani za týden, možná ani za měsíc. Ale přijde to. Chce to jen zkoušet, cvičit a trpělivě čekat.


BARVY
Třetímu oku (Adžna čakra) přísluší fialová nebo indigo barva. Pokud budeme obklopeni těmito barvami, pomůže nám to zharmonizovat čakru třetího oka; můžeme využít oblečení, svíčky, povlečení, květiny, závěsy... Fialová barva je mimo to barvou spirituality a moudrosti.

STRAVA
Základem veškeré spirituální práce nebo chcete-li spirituálního "probuzení" je samozřejmě zdravý životní styl. Nechci, abyste se přes noc stali vegetariány, vegany, přešli na raw stravu...jen přemýšlejte, co pro své tělo děláte a čím ho sytíte - ve všech směrech (potrava, tekutiny, pohyb, odpočinek...). Hodně cukru, průmyslově zpracované potraviny, pesticidy, hormony, alkohol, káva a spoustu dalšího velmi zatěžuje naše tělo. Fyzická i psychická stránka nás samotných je pak unavená, bez energie, v útlumu.
Začněte pomalu, nespěchejte, soustřeďte se na sebe. Když jsem začínala se svou zdravější cestou, první volbou byly zeleninové a ovocné šťávy. Zařadila jsem je vždycky odpoledne a po 14 dnech, kdy jsem pila velkou sklenici denně, už byl znát ohromný rozdíl v energii jakou jsem měla a v tom, jak jsem se celkově cítila.
(Ale abyste si nemysleli, že jsem dokonalý obraz zdravého životního stylu - ráno vždycky začínám kávou, nalačno a před snídaní. Vím, že je to pohroma pro žaludek a celé trávení, ale zvyk minulých 15 let měnit nechci. Nějaká neřest je prostě potřeba!)

AFIRMACE
Začínat den afirmací, kterou si v duchu či nahlas opakujeme, nebo si ji zapíšeme do deníku, je dle mého perfektní způsob, jak začít přemýšlet pozitivně a pomalu si přetvářet život tak, jak chceme my.
Afirmace samozřejmě můžete aplikovat i pro aktivování třetího oka.KAMENY, KRYSTALY
Pokud to jen trochu jde, obklopte se kameny doma i na pracovišti. Noste je na sobě nebo při sobě. Osobně naprosto zbožňuju šperky vyrobené z různých polodrahokamů.
Protože čakře třetího oka náleží fialová  a modrá barva, podstatnou roli zde hrají i kameny této barvy. Volíme tedy např. ametyst, fluorit, lapis lazuli, akvamarín, avanturín, celestin, modrý turmalín a mnoho dalších.

POHYB
Aneb jak se říká - ve zdravém těle, zdravý duch. Nemusíte mít permanentku do posilovny nebo denně naběhat  20 km. Pokud nejste zvyklí na pravidelnou fyzickou aktivitu, začněte procházkami, jógou, bruslením...

AROMATERAPIE
Účinky vonných esencí a olejů jsou velmi ceněny a celkově přispívají k lepšímu zdravotnímu stavu. Působí zejména na psychickou stránku člověka, která, jak známo, ve velkém ovlivňuje i tu stránku fyzickou.
Vůně jsou používány od starověku a dokáží stimulovat organismus k větším výkonům. Stejně tak dobře umí i zklidnit a připravit tělo například pro meditaci. Vonnými oleji lze všechny čakry lehce masírovat.
Existuje mnoho bylinek, pryskyřic a z nich vyrobených olejů, které přímo dokáží podpořit aktivaci třetího oka. Patří sem levandule, šalvěj muškátová, cedr, cypřiš, kadidlo, myrha, jalovec, pelyněk černobýl, pačuli, rozmarýn, santalové dřevo, slaměnka...
Uvedené rostliny a pryskyřice samozřejmě můžete použít i ve formě vonných tyčinek, pálit přímo sušené na uhlíku, nebo využít jako vonné oleje (pozor - jen minimum neředěných esenciálních olejů lze použít přímo!!).

MEDITACE
Každý den bychom měli meditaci věnovat alespoň 15 minut (ale každá minuta se cení, takže i pokud dáte třeba jen 3 nebo 5 minut, je to perfektní!). Zahrnout do této praxe péči o třetí oko jde pak samo. Meditovat můžeme i vleže, kdy na čakru třetího oka přímo přikládáme kameny spojené s touto čakrou.

PŘÍRODA
Je všelékem. Venku v přírodě jednak ze Slunce vstřebáváme vitamin D, a zadruhé celkově zvyšujeme svou energii. Náš život je lepší, zklidněný, ale zároveň máme více elánu a jsme šťastnější. To všechno podporuje práci třetího oka. Napojení se na cykly přírody s sebou přináší mnoho benefitů, o kterých jsem se zmiňovala v minulých článcích.
Pobyt v přírodě uzdravuje naše tělo, duši i mysl. Jen pokud jsou všechny tyto 3 složky v určité rovnováze, mohou naše smysly naplno fungovat a my můžeme poznávat dary, které nám to přináší.

Možností je opravdu spousta - někomu pomáhá i hudba, jinému třeba malování, tanec.To, že se třetí oko "probouzí" lze vysledovat na různých pocitech a příhodách - časté jsou bolesti hlavy (čela), citlivost na zvuky, pachy, zlepšení kreativity (spousta lidí začne malovat a tvořit), začnete cítit energie lidí i věcí okolo sebe, občas vynechávající přístroje, z fyzických potíží se může objevit i zrychlený tep, závratě, tlak mezi obočím, citlivost na velké světlo. Důležitým bodem je také pocit změny - která stále pokračuje. Někdy to může být trochu unavující, ale věřte, že to přejde.
Častěji dostáváme různá znamení od našich průvodců - nacházíme typické předměty, na hodiny se často podíváme, když ukazují zrovna 4 stejná čísla (zejména 11:11, 22:22), stejné řady čísel vídáme i kdekoli jinde.
Často si také uvědomíme, že už nechceme dále kráčet jak ovce, někde v řadě, ve skupině. Že máme vlastní názory, vlastní život a hlavně svou vlastní svobodu.
Úspěšný člověk s naplněným životem je ten, který vykročil z davu a šel svou vlastní cestou.

Uvědomme si, že nikdo jiný za nás život nežije. My si tvoříme vlastní realitu a nic není jen tak nějaká náhoda.

Když dáme do harmonie celé tělo, naše intuice začne pracovat na plné obrátky, projeví se i jiné schopnosti jako např. jasnoslyšení, jasnovidnost, empatie...
Budeme schopni se snadněji učit a čerpat informace, budeme rozumět energiím, které okolo nás plynou, zvládneme "číst" v rozhovorech mezi řádky.

 

 


I když to nebývá někdy úplně příjemné dovolte tělu, aby se projevilo. Potrvá to jen dočasně a odměnou vám bude opravdu lepší a mnohem bohatší život.

Trpělivě zkoušejte, cvičte, pracujte sami se sebou. 
 
Zdroj obrázků: www.pinterest.com
 
 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení