Magie Slunce

Měsíc symbolizuje ženskou energii (event. Bohyni), Slunce pak mužskou energii (event. Boha).

Mnoho praktikujících využívá sílu určitých částí dne - úsvit, poledne, západ Slunce. Každá část má svou vlastní energii a dodá sílu různému počínání.

Tzv. magická hodina patří východu a západu Slunce. Při východu Slunce je to doba, kdy nad obzor vystoupají první sluneční paprsky, při západu Slunce je touto dobou čas, kdy se Slunce sklání k obzoru a paprsky se zkracují a mizí.
V této době je energie Slunce velmi mocná.
Východ Slunce nám vždy připomene, že je tady nový den. A s ním nové začátkynová přání, nové věci. Víme, že ať se stane cokoli, vždycky přijde úsvit a my můžeme začít nanovo,  s čistým štítem. Lépe a jinak.
Západ Slunce je spojený s koncem a tedy i ukončováním věcí. Věcí, které nám neslouží, které nám překáží, nemoci a trápení, která nás sužují. To všechno s posledními paprsky mizí do temnoty a už se nevrátí.Zkuste si každý den (pokud svítí Slunce) přivstat a postavit se třeba jen 10 vteřin do prvních slunečních paprsků. Čerpejte energii toho nového a krásného, co vám den přinese.
Stejně tak se večer nechte obejmout posledními paprsky, které vám pomohou sejmout trápení a problémy, a odnesou je s sebou do říše tmy.
Už po týdnu či 14 dnech pocítíte rozdíl v tom, jak se budete cítit. Taková drobná věc a kolik změn udělá..
Podle různých učení je tou nejmagičtější hodinou 4.hodina ranní. Říká se, že v tuto dobu jsou hranice mezi spirituálním světem a naším světem nejtenčí a naše mysl je tak přístupná věcem, které jindy nevnímáme. Velmi doporučována je v tuto dobu meditace i jakákoli magická práce, neboť naše ego je schované kdesi dole a neovlivňuje nás.

Nemusíte vlastnit desítky nástrojů, tvořit složité rituály. Důležité je spojit se s přírodou, vnímat, jakou energii dává Slunce, jakou Měsíc. Jak na nás působí jednotlivá roční období a zkusit "zapadnout" do tohoto koloběhu. Jakmile tohle dokážete, budete dělat věci intuitivně a získáte neuvěřitelnou sílu a schopnost zvládnout téměř cokoli.


Užívejte si tedy té krásné letní energie, nasbírejte si ji do zásoby pro studenější část roku, kdy bude Slunce slabé.
Než opět přijde jaro jako úsvit a začne nový koloběh života.

 Zdroj obrázků: Pinterest