Co je to Stará cesta

"Stará cesta" je cestou tradičního čarodějnictví. 

Nejedná se o žádné novodobý směr, víru a trendový ezo kult.

Tradiční čarodějnictví je poměrně odlišné od aktuálních trendů a směrů. Čarodějnice následující staré řemeslo nemají žádná pravidla, nedodržují žádné předpisy, nenásledují žádné náboženské spisy. Dělají vše, co považují za nutné v té dané situaci. Neshledávají čarodějnictví jako něco, co se dělí na bílé a černé, dobré a zlé. 

Tradiční čarodějnice dělá vše, aby ochránila sebe, rodinu, přátele a majetek. Je zodpovědná jen sama sobě. V rámci svých možností slouží ostatním lidem, poskytuje radu, pomoc, sílu - i skrze magickou praxi. Pomáhá ostatním přijmout cestu řemesla - pokud o to dotyční opravdu stojí.

Tradiční čarodějnice magií žije - je každodenní součástí jejího života. Nepotřebuje hromadu pomůcek. Ví, že věci jako přesná zaříkadla, barevné svíčky, kameny, fáze Měsíce i hodiny dne nejsou podstatou magického konání. Jsou jen doplňkem.

Tradiční čarodějnice je také skeptikem. Má otevřenou, avšak kritickou mysl. Nevěří všemu, co slyší. Naslouchá, přemýšlí a teprve pak se rozhoduje, zda jsou dané informace relevantní a jak se dané věci mají.

Tradiční čarodějnice dělá věci, které potřebuje. A dělá je, když je zrovna potřebuje.

Tradiční čarodějnice respektuje ostatní, jejich cestu a víru. Ale nenechá si tím zasahovat do vlastního života.

Tradiční čarodějnice ví, že pochází z generace moudrých žen i mužů, a své předky ctí.

 

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se o cookies dozvíte ZDE