Stará cesta - tradiční cesta

"Stará cesta" je cestou tradičního čarodějnictví. 

Nejedná se o žádné novodobý směr, víru a trendový ezo kult.

Tradiční čarodějnictví je poměrně odlišné od aktuálních trendů a směrů. Čarodějnice následující staré řemeslo nemají žádná pravidla, nedodržují žádné předpisy, nenásledují žádné náboženské spisy. Dělají vše, co považují za nutné v té dané situaci. Neshledávají čarodějnictví jako něco, co se dělí na bílé a černé, dobré a zlé. 

Tradiční čarodějnice dělá vše, aby ochránila sebe, rodinu, přátele a majetek. Je zodpovědná jen sama sobě. V rámci svých možností slouží ostatním lidem, poskytuje radu, pomoc, sílu - i skrze magickou praxi. Pomáhá ostatním přijmout cestu řemesla - pokud o to dotyční opravdu stojí.

Tradiční čarodějnice magií žije - je každodenní součástí jejího života. Nepotřebuje hromadu pomůcek. Ví, že věci jako přesná zaříkadla, barevné svíčky, kameny, fáze Měsíce i hodiny dne nejsou podstatou magického konání. Jsou jen doplňkem.

Tradiční čarodějnice je také skeptikem. Má otevřenou, avšak kritickou mysl. Nevěří všemu, co slyší. Naslouchá, přemýšlí a teprve pak se rozhoduje, zda jsou dané informace relevantní a jak se dané věci mají.

Tradiční čarodějnice dělá věci, které potřebuje. A dělá je, když je zrovna potřebuje.

Tradiční čarodějnice respektuje ostatní, jejich cestu a víru. Ale nenechá si tím zasahovat do vlastního života.

Tradiční čarodějnice ví, že pochází z generace moudrých žen i mužů, a své předky ctí.

 

*******

 Praktikování starého řemesla je zároveň i způsob života. Čarodějnice žily a žijí v souladu s přírodou a  jejími rytmy. Splétají nitky svého života, spolupracují se svým nitrem, se kterým navázaly posvátný vztah. Neviditelné přetváří do reálných a dokonale přirozených věcí.

 Svůj život i praxi stavím na základních přírodních principech již více jak 20 let. Znalost čarodějnictví, bylin a alchymie, stejně tak věštění i astrologie, je celoživotním studiem.

Produkty tvořím s láskou a úctou k živé energii rostlin, během výroby pak pracuji v souladu s přírodními cykly, fázemi Měsíce, Sluncem, silou kamenů a dalšími aspekty, které mi umožní vytvořit výrobek nabitý pozitivní energií. 


 Spojení s vaším Já, s energiemi kolem nás i se silou celého Vesmíru patří mezi starodávné a posvátné praxe. Přidání rituálů a magie do vašeho každodenního života je snadné a krásné. 

První svíčky a oleje jsem pro vás začala tvořit v roce 2015. 

 

 

BLOG:

Naleznete jej horní liště na titulní stránce nebo můžete přejít rovnou zde:

https://www.cottagewitchapothecary.cz/blog/ 

 

YOUTUBE:

Potkat mě můžete také na Youtube, kam mě k rozhovoru pozvala Coreyemmah https://www.youtube.com/watch?v=jtLLrMl49Ss&t=756s

Na unboxing video samhainového boxu u Coreyemmah se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=GKnCRl5F764

Na rozbalovací videa dalších boxů se můžete podívat u Daraiji zde: https://www.youtube.com/channel/UC2ZiUJ9D7yUcyooDHztkF_Q

 

Spojit se se mnou můžete také přes sociální sítě (FB, IG) - viz spodní lišta titulní strany.

 

 

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se o cookies dozvíte ZDE