SAMHAIN - svíce

 
 
  • 1 z 2

Čarodějnictví, magie, koloběh života, spiritualita. 

Dušičky - 3. sklizeň, svátek zemřelých, čas hlubokého podzimu. 

Limitovaná edice.

Dostupnost Vyprodáno
399 Kč
Kód produktu 339
Kategorie Sabaty
Položka byla vyprodána...
 

Samhain je spojením svátku zesnulých a poslední sklizně. Zároveň označuje polovinu cesty mezi podzimní rovnodenností a zimním slunovratem. Opona mezi světy je v tuto dobu nejtenčí a vzájemně se vše prolíná. S úctou vzpomínáme na své předky a zapalujeme pro ně svíce.

Tradičně se tento svátek slaví večer 31. října. Je časem změny a sebereflexe, odpuštění a poděkování. 

Připravujeme se na tmavé období bez slunečného svitu, odpočíváme a zaměřujeme se na naše nitro. 

I my sami v sobě uzavíráme jeden cyklus, zhodnotíme, co se nám povedlo a co ne. Na pár týdnů se ponoříme společně s celou přírodou do ticha a temnoty, odpočíváme a připravujeme se na další období.

V tomto čase starý Bůh umírá a bude dlít v zemi mrtvých, dokud se opět nezrodí na svátek Yule - zimní slunovrat.

Jak se dny zkracují a tmy přibývá, ztenčuje se i závoj mezi naším, fyzickým, světem a světem duchovním. Vzpomínáme na své předky, prosíme je o pomoc a vedení.

Samhain má všude mnoho jmen - Halloween, Noc všech Svatých, Festival mrtvých, apod. U nás jej slavíme jako Dušičky.

Aroma růžového dřeva pracuje společně pelyňkem, jeřabinou, černým bezem a diviznou. Růžové dřevo podporuje naše spojení s božstvy, naši intuici i další psychické schopnosti. Pomáhá nám obnovit svoji vnitřní sílu  a sebedůvěru.

Pelyněk je bylinou jasnozřivosti, je tedy vhodný při věštění a spirituální práci. Plody jeřábu jsou od hluboké minulosti spojeny s čarodějnictvím a magií. Na jejich plodech je znamení pentagramu, symbolu ochrany. Jeřabina je významnou bylinou Samhainu, neboť nás spojuje s duchy a elementály. Odhání nežádoucí bytosti i negativní energii. Spojuje nás s moudrostí předků. Černý bez a květy divizny nás propojují s duchovním světem.

Každá svíce je ozdobena krystalem heliotropu. Heliotrop je kamenem, který má mnoho magických a mystických vlastností. Dodává odvahu, limituje agresi, strach, vztek. Zahání zlo a negativní energii všeho druhu. Je kamenem vysoce ochranným, uzemňujícím a přináší svému majiteli velkou sílu a energii. Zároveň také přitahuje peníze a bohatství.

Využít svíci můžete celé období až do svátku zimního slunovratu (Yule).

TIP: Každý krystal lehce očistíte od zbytků vosku mýdlem a teplou vodou.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
KV Avatar autora | 18.10.2019
Moc krásně voní
 
Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se o cookies dozvíte ZDE