Ostatní informace - produkty

  • Cottage Witch Apothecary neodpovídá za zneužití produktů, všechny produkty jsou používány na vlastní nebezpečí
  • Nedoporučuje se používat některé esenciální oleje během těhotenství a kojení, také u malých dětí. Zjistěte si před použitím tyto informace, prosím.
  • Spirituální působení jednotlivých produktů nelze zaručit, cílem těchto produktů není léčit fyzické obtíže nebo předcházet onemocnění.
  • Všechny produkty byly vyrobeny s vysokou péčí, byly ručně zabaleny a připraveny pro vás.

 

OLEJE A SPREJE

Magický olej -  ruční výroba. Základem je kvalitní mandlový/jojobový olej LZS, který doplňuje pečlivě vyvážená směs 100% přírodních esenciálních olejů od ověřeného dovozce - jedná se i o vzácné a vysoce ceněné oleje. Doplněny mohou být vonnými oleji určenými pro kosmetické použití (nakupuji pouze u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy - SDS, IFRA, alergeny a splňují přísné podmínky dané EU).

Magický sprej  - ruční výroba. Báze obsahuje vysokoprocentní čistý alkohol, mořskou sůl a 100% přírodní esenciální oleje. Doplněny mohou být vonnými oleji určenými pro kosmetické použití (nakupuji pouze u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy -SDS, IFRA, alergeny a splňují přísné podmínky dané EU).

Složky produktů nebyly testovány na zvířatech, neobsahují těžkou chemii. Pokud není uvedeno jinak, jedná se o vegan produkty. V každém klasickém balení jsou přidány drobné tromlované kamínky, které nabíjejí produkt energií a pomáhají jej promíchávat.

Všechny produkty v nabídce byly vytvořeny zejména pro spirituální a rituální použití - osobní rituální olej, v aromalampě, jako vonný olej na kapesníček, ubrousek a tkaniny (stačí občas přičichnout), jako pomazávací olej na svíce a další předměty, apod.

NEUŽÍVAT VNITŘNĚ! Při správném skladování vydrží cca 2 roky. Myslete také na to, že se vůně během času stále lehce mění a vyvíjí.

*Podle platné legislativy EU nejsou tyto výrobky certifikované Evropskou unií jako kosmetické produkty.*

 

SVÍČKY 

Ručně lité a vytvořené - od prvního rozpuštění vosku až po výrobu etiket a zabalení. Vůně je vytvořena směsí 100% přírodních esenciálních a vonných olejů v sojovém vosku. Vonné oleje používám zásadně vysoké kosmetické kvality, nikoli běžně dostupné oleje pro výrobu svíček, které obsahují těžké chemikálie. Nakupuji pouze u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy a splňují přísné podmínky dané EU. Každý olej, který do svíček použiji, můžete bez problémů použít také na kůži.

Knoty jsou čistě bavlněné, vyrobené v ČR nebo Evropě. Knot není lepený lepidlem, je ručně centrovaný během lití vosku.

Třpytky jsou biologicky rozložitelné, neobsahují plasty (výjimku tvoří svíce Séléné).

Ve svíčkách je použit sojový vosk, eco, bez GMO. Neobsahuje pesticidy, herbicidy ani ropné příměsi. 

Vegan - žádná ze složek nebyla testována na zvířatech a neobsahuje ani non-vegan příměsi.

Svíčky obsahují kousky bylin a nádherné polodrahokamy. Myslete prosím na to, že kameny jsou v každé svíčce jiné (podle skladových zásob dodavatele a jejich dostupnosti na trhu) -  velikostí, barvou, tvarem. Foto je vždy ilustrativní!

Dózy lehce vymyjete vodou a mýdlem. Dále je můžete využít na cokoli v domácnosti. 

Velikosti:

hliníková dóza -  cca 250 ml, průměr cca 9 cm

skleněný svícen - cca 500 ml, velikost 8 x 8 cm

TIPY:

  • Nechte svíčky vždy dostatečně rozhořet a rozpustit jejich celou povrchovou vrstvu, předejdete tak vytvoření kráteru.
  • Před každým použitím zkraťte knot na cca 0,5 cm. 
  • Krystal můžete před zapálením vyjmout nebo ponechat až se rozpustí povrchová vrstva a vyjmout později (pozor - jsou horké!). Nenechávejte kameny ve svíčce po celou dobu pálení.
  • Doporučuji nenechat svíčky vyhořet úplně a ponechat na dně tenkou vrstvičku vosku (3-5 mm), neboť se občas stane, že se pak samotné bylinky vznítí.
  • Pro ideální vypálení celé svíce ji nenechte v kuse hořet déle jak cca 3 - 4 hodiny.

 

 

Upozornění: Berte prosím na vědomí, že použité oleje - ať už čisté esenciální oleje či kosmetické oleje nejvyšší kvality -  obsahují látky, které mohou vyvolat podráždění kůže a očí, případně způsobit alergickou reakci. Stejně tak mohou být toxické pro životní prostředí.

Dle nařízení EU je doporučeno následující:  Při podráždění kůže omyjte mýdlem a vodou. Při zasažení očí vymývejte vodou několik minut (vyjměte kontaktní čočky). Pokud budou problémy přetrvávat, vyhledejte lékařskou pomoc.

Výše uvedené platí pro svíce i oleje. Žádný z produktů není určen ke konzumaci!

U svící i olejů vždy uvádím případné alergeny dle nařízení EU.

*

Velmi pečlivě jsem studovala (a studuji) použití všech složek. Výrobou svíček a olejů se zabývám již mnoho let. 

* 

Snažím se chovat co možná nejšetrněji k životnímu prostředí. Pokud je to možné, využívám recyklátů. Lepící pásky jsou papírové s lepidlem na bázi kaučuku. Minimalizuji použití plastů, stále ovšem hledám alternativy a ekologické novinky pro šetrné balení výrobků.

DALŠÍ INFORMACE

Provozovatel eshopu Cottage Witch Apothecary, kterým je Lenka Přistoupilová (dále jen "provozovatel"), si vyhrazuje veškerá práva na uvedené materiály - texty a fotografie jsou majetkem provozovatele. Tyto materiály nesmí být kopírovány a reprodukovány bez předchozího písemného souhlasu provozovatele. V případě porušení se vystavujete právním důsledkům.

Provozovatel si vyhrazuje právo na změny a úpravy bez předchozího upozornění.

Veškeré informace uvedené na webu cottagewitchapothecary.cz slouží jako nezávazný zdroj informací o produktech. Provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví uživatele či dalších osob, které by vyplynuly ze získaných informací na webu cottagewitchapothecary.cz 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se o cookies dozvíte ZDE