Informace o produktech

 • Všechny produkty z dílny Cottage Witch Apothecary jsou primárně určeny dospělým svéprávným osobám.
 • Cottage Witch Apothecary neodpovídá za zneužití produktů, všechny produkty jsou používány na vlastní nebezpečí
 • Nedoporučuje se používat některé esenciální oleje během těhotenství a kojení, také u malých dětí. Zjistěte si před použitím tyto informace, prosím.
 • Spirituální působení jednotlivých produktů nelze zaručit, cílem těchto produktů není léčit fyzické obtíže nebo předcházet onemocnění.
 • Všechny produkty byly vyrobeny s vysokou péčí, byly ručně zabaleny a připraveny pro vás.

 

OLEJE A SPREJE

Všechny oleje a spreje jsou ručně vytvořeny z kvalitních olejů, výtažků nebo nálevů s použitím mandlového nebo jojobového oleje.

Složky produktů nebyly testovány na zvířatech, neobsahují těžkou chemii, jsou bez parabenů. Jedná se o vegan produkty. Pokud využiji vonné oleje, pak se jedná o vysoce kvalitní prověřené oleje pro kosmetické použití, které nakupuji u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy - SDS, IFRA a splňují přísné podmínky dané EU.

Byliny jsou získávány ručním sběrem v divoké přírodě nebo nákupem od certifikovaných dodavatelů. 

Všechny produkty v nabídce byly vytvořeny zejména pro spirituální a rituální použití - osobní rituální olej, v aromalampě nebo v difuzéru, jako vonný olej na kapesníček, ubrousek a tkaniny (stačí občas přičichnout), jako pomazávací olej na svíce a další předměty apod. 

 

NEUŽÍVAT VNITŘNĚ! Při správném skladování vydrží minimálně 2 roky. Myslete také na to, že se vůně během času stále lehce mění a vyvíjí.

*Podle platné legislativy EU nejsou tyto výrobky certifikované Evropskou unií jako kosmetické produkty.*

 

SVÍČKY 

Ručně lité a vytvořené - od prvního rozpuštění vosku až po výrobu etiket a zabalení. Vůně je vytvořena směsí 100% přírodních esenciálních a vonných olejů v sojovém vosku. Vonné oleje používám zásadně vysoké kosmetické kvality, nikoli běžně dostupné oleje pro výrobu svíček, které obsahují těžké chemikálie. Nakupuji pouze u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy a splňují přísné podmínky dané EU. Oleje, které do svíček míchám, můžete bez problémů použít také na kůži.

Knoty jsou čistě bavlněné nebo na papírové bázi (ECO), vyrobené v ČR nebo Evropě. Knot je ručně centrovaný během lití vosku.

Třpytky jsou biologicky rozložitelné, neobsahují plasty (výjimku tvoří svíce Séléné a symbol Měsíce). Značka Bioglitter® PURE je kosmeticky testovaná, založená na rostlinné bázi bez plastů, antimonu  a hliníku. Lehce se rozloží ve vodě i v půdě.

Ve svíčkách je použit čistý premiový sojový vosk. Neobsahuje pesticidy, herbicidy ani ropné příměsi. 

Vegan - žádná ze složek nebyla testována na zvířatech a neobsahuje ani non-vegan příměsi.

Svíčky obsahují kousky bylin a nádherné polodrahokamy. Myslete prosím na to, že kameny jsou v každé svíčce jiné (podle skladových zásob dodavatele a jejich dostupnosti na trhu) -  velikostí, barvou, tvarem. Foto je vždy ilustrativní!

Dózy lehce vymyjete vodou a mýdlem. Dále je můžete využít na cokoli v domácnosti. 

TIPY: 

 • Nechte svíčky vždy dostatečně rozhořet a rozpustit jejich celou povrchovou vrstvu, předejdete tak vytvoření kráteru.
 • Před každým použitím zkraťte knot na cca 0,5 cm. 
 • Krystal můžete před zapálením vyjmout nebo ponechat až se rozpustí povrchová vrstva a vyjmout později (pozor - jsou horké!). Nenechávejte kameny ve svíčce po celou dobu pálení.
 • Doporučuji nenechat svíčky vyhořet úplně a ponechat na dně tenkou vrstvičku vosku (3-5 mm), neboť se občas stane, že se pak samotné bylinky vznítí.
 • Pro ideální vypálení celé svíce ji nenechte v kuse hořet déle jak cca 4 hodiny.
 • Příčinou tmavého kouře může být dlouhý knot či atmosférické podmínky (průvan, ventilace). Svíčky by měl hořet na místech bez pohybu vzduchu.

 

 

Upozornění: Berte prosím na vědomí, že použité oleje - ať už čisté esenciální oleje či kosmetické oleje nejvyšší kvality -  obsahují látky, které mohou vyvolat podráždění kůže a očí, případně způsobit alergickou reakci. Stejně tak mohou být v neředěném stavu toxické pro životní prostředí.

Výše uvedené platí pro svíce i oleje. Žádný z produktů není určen ke konzumaci!

Moje svíčky jsou označeny CLP (Classification, Labeling and Packaging) v souladu s nařízením EU. CLP se vždy řídí aktuálním nařízením Evropské unie a jeho použití a obsah jsou dané zákonem. Na CLP etiketě jsou uvedeny látky a složky obsažené v produktu, piktogramy a údaje společnosti. Nutnost CLP se vztahuje na esenciální i vonné oleje použité ve svíčkách, vonných voscích a difuzérech. 

Pokud CLP není u produktu uvedeno, pak není v tomto speciálním případě zákonem vyžadováno. 

Podle nové směrnice byly zaregistrovány, a na etikety CLP zaneseny, tzv.  UFI kódy. Ty slouží pro případnou komunikaci s toxikologickým střediskem.

Žádný produkt, který nese klasifikaci CLP nesmí být označen jako netoxický/ non - toxic nebo eco - friendly/ekologický! Takto mohou být označeny pouze výrobky, na něž se nutnost CLP nevztahuje - typicky čisté sojové svíčky bez esenciálního či vonného oleje!

*

Všechny použité oleje podrobně prověřuji a pečlivě vybírám ty, které do svíček použiji. Všechny moje svíčky jsou nezávadné.

* 

Snažím se chovat co možná nejšetrněji k životnímu prostředí. Pokud je to možné, využívám recyklátů. Lepící pásky jsou papírové s lepidlem na bázi kaučuku. Minimalizuji použití plastů, stále ovšem hledám alternativy a ekologické novinky pro šetrné balení výrobků.

DALŠÍ INFORMACE

Provozovatel eshopu Cottage Witch Apothecary, kterým je Lenka Přistoupilová (dále jen "provozovatel"), si vyhrazuje veškerá práva na uvedené materiály - texty a fotografie jsou majetkem provozovatele. Tyto materiály nesmí být kopírovány a reprodukovány bez předchozího písemného souhlasu provozovatele. V případě porušení se vystavujete právním důsledkům.

Provozovatel si vyhrazuje právo na změny a úpravy bez předchozího upozornění.

Veškeré informace uvedené na webu cottagewitchapothecary.cz slouží jako nezávazný zdroj informací o produktech. Provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví uživatele či dalších osob, které by vyplynuly ze získaných informací na webu cottagewitchapothecary.cz 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení