Informace o produktech

 • Všechny produkty z dílny Cottage Witch Apothecary jsou primárně určeny dospělým svéprávným osobám.
 • Cottage Witch Apothecary neodpovídá za zneužití produktů, všechny produkty jsou používány na vlastní nebezpečí
 • Nedoporučuje se používat některé esenciální oleje během těhotenství a kojení, také u malých dětí. Zjistěte si před použitím tyto informace, prosím.
 • Spirituální působení jednotlivých produktů nelze zaručit, cílem těchto produktů není léčit fyzické obtíže nebo předcházet onemocnění.
 • Všechny produkty byly vyrobeny s vysokou péčí, byly ručně zabaleny a připraveny pro vás.

 

OLEJE A SPREJE

Všechny oleje a spreje jsou ručně vytvořeny z kvalitních olejů, výtažků nebo nálevů s použitím mandlového nebo jojobového oleje.

Složky produktů nebyly testovány na zvířatech, neobsahují těžkou chemii, jsou bez parabenů. Jedná se o vegan produkty. Většinou jsou v každém klasickém balení jsou přidány také drobné tromlované kamínky, které nabíjejí produkt energií a pomáhají jej promíchávat. Pokud využiji vonné oleje, pak se jedná o vysoce kvalitní prověřené oleje pro kosmetické použití, které nakupuji u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy - SDS, IFRA a splňují přísné podmínky dané EU.

Byliny jsou získávány ručním sběrem v divoké přírodě nebo nákupem od certifikovaných dodavatelů. 

Všechny produkty v nabídce byly vytvořeny zejména pro spirituální a rituální použití - osobní rituální olej, v aromalampě nebo v difuzéru, jako vonný olej na kapesníček, ubrousek a tkaniny (stačí občas přičichnout), jako pomazávací olej na svíce a další předměty apod. Spreje lze využít pro osvěžení vzduchu v místnosti, na tkaniny a další věci.

NEUŽÍVAT VNITŘNĚ! Při správném skladování vydrží minimálně 2 roky. Myslete také na to, že se vůně během času stále lehce mění a vyvíjí.

*Podle platné legislativy EU nejsou tyto výrobky certifikované Evropskou unií jako kosmetické produkty.*

 

SVÍČKY 

Ručně lité a vytvořené - od prvního rozpuštění vosku až po výrobu etiket a zabalení. Vůně je vytvořena směsí 100% přírodních esenciálních a vonných olejů v sojovém vosku. Vonné oleje používám zásadně vysoké kosmetické kvality, nikoli běžně dostupné oleje pro výrobu svíček, které obsahují těžké chemikálie. Nakupuji pouze u ověřených výrobců, kteří disponují bezpečnostními listy a splňují přísné podmínky dané EU. Oleje, které do svíček míchám, můžete bez problémů použít také na kůži.

Knoty jsou čistě bavlněné nebo na papírové bázi (ECO), vyrobené v ČR nebo Evropě. Knot je ručně centrovaný během lití vosku.

Třpytky jsou biologicky rozložitelné, neobsahují plasty (výjimku tvoří svíce Séléné). Značka Bioglitter® PURE je kosmeticky testovaná, založená na rostlinné bázi bez plastů, antimonu  a hliníku. Lehce se rozloží ve vodě i v půdě.

Ve svíčkách je použit čistý premiový sojový vosk. Neobsahuje pesticidy, herbicidy ani ropné příměsi. 

Vegan - žádná ze složek nebyla testována na zvířatech a neobsahuje ani non-vegan příměsi.

Svíčky obsahují kousky bylin a nádherné polodrahokamy. Myslete prosím na to, že kameny jsou v každé svíčce jiné (podle skladových zásob dodavatele a jejich dostupnosti na trhu) -  velikostí, barvou, tvarem. Foto je vždy ilustrativní!

Dózy lehce vymyjete vodou a mýdlem. Dále je můžete využít na cokoli v domácnosti. 

TIPY: 

 • Nechte svíčky vždy dostatečně rozhořet a rozpustit jejich celou povrchovou vrstvu, předejdete tak vytvoření kráteru.
 • Před každým použitím zkraťte knot na cca 0,5 cm. 
 • Krystal můžete před zapálením vyjmout nebo ponechat až se rozpustí povrchová vrstva a vyjmout později (pozor - jsou horké!). Nenechávejte kameny ve svíčce po celou dobu pálení.
 • Doporučuji nenechat svíčky vyhořet úplně a ponechat na dně tenkou vrstvičku vosku (3-5 mm), neboť se občas stane, že se pak samotné bylinky vznítí.
 • Pro ideální vypálení celé svíce ji nenechte v kuse hořet déle jak cca 4 hodiny.
 • Příčinou tmavého kouře může být dlouhý knot či atmosférické podmínky (průvan, ventilace). Svíčky by měl hořet na místech bez pohybu vzduchu.

 

 

Upozornění: Berte prosím na vědomí, že použité oleje - ať už čisté esenciální oleje či kosmetické oleje nejvyšší kvality -  obsahují látky, které mohou vyvolat podráždění kůže a očí, případně způsobit alergickou reakci. Stejně tak mohou být v neředěném stavu toxické pro životní prostředí.

Výše uvedené platí pro svíce i oleje. Žádný z produktů není určen ke konzumaci!

Naše svíčky jsou označeny CLP (Classification, Labeling and Packaging) v souladu s nařízením EU. CLP se vždy řídí aktuálním nařízením Evropské unie a jeho použití a obsah jsou dané zákonem. Na CLP etiketě jsou uvedeny látky a složky obsažené v produktu, piktogramy a údaje společnosti. Nutnost CLP se vztahuje na esenciální i vonné oleje použité ve svíčkách, vonných voscích a difuzérech. 

V souladu s nejnovějším nařízením EU se CLP etikety v nejbližší době objeví také na eshopu u jednotlivých produktů. Pokud CLP není u produktu uvedeno, pak není v tomto případě zákonem vyžadováno.

Věnujeme se také nově platné legislativě v oblasti UFI kódů. Ihned po jejich registraci budou zaneseny na etikety CLP.

Žádný produkt, který nese klasifikaci CLP nesmí být označen jako netoxický/ non - toxic nebo eco - friendly/ekologický! Takto mohou být označeny pouze výrobky, na něž se nutnost CLP nevztahuje - typicky čisté sojové svíčky bez esenciálního či vonného oleje!

*

Všechny použité oleje podrobně prověřujeme a pečlivě vybíráme ty, které do svíček použijeme. Všechny naše svíčky jsou nezávadné.

* 

Snažím se chovat co možná nejšetrněji k životnímu prostředí. Pokud je to možné, využívám recyklátů. Lepící pásky jsou papírové s lepidlem na bázi kaučuku. Minimalizuji použití plastů, stále ovšem hledám alternativy a ekologické novinky pro šetrné balení výrobků.

DALŠÍ INFORMACE

Provozovatel eshopu Cottage Witch Apothecary, kterým je Lenka Přistoupilová (dále jen "provozovatel"), si vyhrazuje veškerá práva na uvedené materiály - texty a fotografie jsou majetkem provozovatele. Tyto materiály nesmí být kopírovány a reprodukovány bez předchozího písemného souhlasu provozovatele. V případě porušení se vystavujete právním důsledkům.

Provozovatel si vyhrazuje právo na změny a úpravy bez předchozího upozornění.

Veškeré informace uvedené na webu cottagewitchapothecary.cz slouží jako nezávazný zdroj informací o produktech. Provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví uživatele či dalších osob, které by vyplynuly ze získaných informací na webu cottagewitchapothecary.cz