Kód: 929

DRYÁDA

329 Kč
Skladem (> 5 ks)

 Edice Elementals

 

Kategorie: Magické oleje

Nymfy (nebo také víly, spiriti, démoni, přírodní duchové - dle vaší osobní preference) patří k hluboké historii vesnického čarodějnictví, obyčejné venkovské magii i k životu starých národů.

Byly a jsou uctívány jako duchové různých částí přírody. V lidové magii různých skupin je také často najdete pod názvem "víly"(nezaměňovat však s vílami dle aktuálních trendů).

Nedá se s jistotou říci, zda jde opravdu jen o stvoření ženského pohlaví jak je často uváděno. Lépe je spokojit se s tím, že jde o bytosti nejasného pohlaví a věku. 

*

Dryády jsou nymfy stromů, hájů, luk, lesů i lesíků. Mohou být silně spjaty s jedním stromem, ve kterém žijí a s nímž také umírají. 

Obecně může být rozlišováno několik druhů dryád. Meliai jsou nymfy jasanů. Zrodily se ze samotného lůna Země na začátku věků. Podle některých legend se s nimi oženili muži z rodu lidí. Z jejich spojení pak vznikly ženy a z nich dále celé lidstvo. Hamadryády jsou nymfy dubů a topolů. Jsou spojeny s posvátnými háji, stejně jako s alejemi stromů vedoucími kolem říčních toků. Mezi nymfy ovocných stromů patří Maliades, Meliades nebo Eimeliades. Také vzácnější stromy mají své nymfy (Daphnaie, Aigeiroi, Karyai, Moreai, Sykei aj.).

Pomohou zejména v oblasti fyzického léčení, jsou spojeny s elementem Země a jsou silně propojeny s přírodními cykly.

Nymfy jsou stvoření, která vám mohou bezpochyby pomoci. Nejsou to ale stvoření jednoduchá. Nelíbí se jim žádná forma hrubého jednání a vynucené pomoci. Pokud vy budete přistupovat ke všem přírodním entitám s pokorou a dobrou vůlí, pak i oni k vám.  

 *

Směs olejů je kompozicí nádherně vonících lipových květů, svěžích zelených listů různých stromů s podtóny cedrového dřeva a cypřiše. Je doplněna sušeným březovým listem.

Objem lahvičky: 10 ml

 

NEUŽÍVAT VNITŘNĚ!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
VD Avatar autora | 26.7.2021
Vůně listí, mechu, hlíny a lesa. Krásné.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 26.7.2021
Moc děkuji!