Kód: 929

DRYÁDA

329 Kč
Skladem (5 ks)

 Edice Elementals

 

Kategorie: Magické oleje

Nymfy (nebo také víly, spiriti, démoni, přírodní duchové - dle vaší osobní preference) patří k hluboké historii vesnického čarodějnictví, obyčejné venkovské magii i k životu starých národů.

Byly a jsou uctívány jako duchové různých částí přírody. V lidové magii různých skupin je také často najdete pod názvem "víly"(nezaměňovat však s vílami dle aktuálních trendů).

Nedá se s jistotou říci, zda jde opravdu jen o stvoření ženského pohlaví jak je často uváděno. Lépe je spokojit se s tím, že jde o bytosti nejasného pohlaví a věku. 

*

Dryády jsou nymfy stromů, hájů, luk, lesů i lesíků. Mohou být silně spjaty s jedním stromem, ve kterém žijí a s nímž také umírají. 

Obecně může být rozlišováno několik druhů dryád. Meliai jsou nymfy jasanů. Zrodily se ze samotného lůna Země na začátku věků. Podle některých legend se s nimi oženili muži z rodu lidí. Z jejich spojení pak vznikly ženy a z nich dále celé lidstvo. Hamadryády jsou nymfy dubů a topolů. Jsou spojeny s posvátnými háji, stejně jako s alejemi stromů vedoucími kolem říčních toků. Mezi nymfy ovocných stromů patří Maliades, Meliades nebo Eimeliades. Také vzácnější stromy mají své nymfy (Daphnaie, Aigeiroi, Karyai, Moreai, Sykei aj.).

Pomohou zejména v oblasti fyzického léčení, jsou spojeny s elementem Země a jsou silně propojeny s přírodními cykly.

Nymfy jsou stvoření, která vám mohou bezpochyby pomoci. Nejsou to ale stvoření jednoduchá. Nelíbí se jim žádná forma hrubého jednání a vynucené pomoci. Pokud vy budete přistupovat ke všem přírodním entitám s pokorou a dobrou vůlí, pak i oni k vám.  

 *

Směs olejů je kompozicí nádherně vonících lipových květů, svěžích zelených listů různých stromů s podtóny cedrového dřeva a cypřiše. Je doplněna sušeným březovým listem.

Objem lahvičky: 10 ml

 

NEUŽÍVAT VNITŘNĚ!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
VD Avatar autora | 26.7.2021
Vůně listí, mechu, hlíny a lesa. Krásné.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 26.7.2021
Moc děkuji!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení