Estara kurzy

ESTÄRÄ - unikátní projekt cesty tradičního řemesla

 

Estärä je cestou pro ty, kteří ve svém životě hledají napojení na starou moudrost. Je dovedností tradičního, poctivého řemesla. Je dědictvím venkovských kořenářek, vědem a bylinkářek, léčitelů a všech těch, kteří uměli využít svého umu, aby ho využívali ve svůj prospěch i k pomoci ostatním.

Stará cesta vychází ze zkušeností generací těch, kteří po ní kráčeli před námi, nezříká se ale vymožeností a pomocníků současného světa. 

Je neokázalá a zdánlivě všední. Využívá všeho, co máme kolem sebe, a chytře to přetváří v ingredience, z nichž můžeme vyrobit přesně takovou směs, kterou potřebujeme. A to jak obrazně, tak doslova, protože vás učí, jak využít, co máte po ruce doma v kuchyni, na zahradě nebo kousek za domem. 

Je silně propojená s rytmy a cykly přírody i našeho vlastního těla. 

Je praktická a přímočará, přesto nevýslovně hluboká. 

Poznání, které přináší, není zadarmo. Bez ochoty pracovat a smyslu pro vnitřní poctivost, se na ní daleko nedostanete. 

Vykročíte-li však na ni s úctou, respektem a otevřenou myslí i srdcem, stane se způsobem, jak žít plnější a smysluplný život, o něco blíže porozumění sobě i světu okolo nás. 

Projekt Estärä nabízí kurzy zaměřené na tradiční čarodějnictví a magii bez novodobých ezonesmyslů. Plánujeme také workshopy a zážitkové pobyty.

Těšíme se na vás.

Lena a Gaurí

Více najdete přímo na stránkách www.estara.cz

 

logo Estara