Využití kamenů a krystalů - očista

Magie nádherných polodrahokamů a krystalů spadá pod novodobější magické směry (ano, ano). V tradiční cestě žádné polodrahokamy nepoužíváte (většinou). Ovšem já je mám prostě ráda a líbí se mi - takže jsem si je hezky pěkně začlenila do svého života.

Pokud pracujeme s drahými kameny, pak určitě víme, že je dobré je jednou za čas vyčistit od nasbíraných energií a nechat opět dobít.
Je to proto, že kameny zachytávají jak negativní energie z okolí, tak i negativitu od nás - nemoc, špatnou náladu, strach...

Kameny bychom měli čistit 1x měsíčně, v lepším případě i častěji, pokud se nám zdá, že kámen je "unaven" a nepracuje se s ním dobře jako předtím. Ale - pokud to tak dělat nebudete, svět se nezboří! Sami poznáte, že kameny už nejsou co bývaly.ZPŮSOBY OČISTY

1. Země

Kámen musíme tzv. pohřbít do země, nejméně přes noc, ideálně na 3 dny. Je ovšem nutné, abychom místo pohřbení opět našli! Doporučuji tedy výrazně označit. Využití tohoto druhu očisty je ovšem jen u části kamenů - neriskovala bych takové čištění šperků a surových kamenů, kdy se půda dostane mezi materiál, ze kterého je šperk vyroben...

2. Voda

Omývání proudící vodou po dobu 15 minut. Problémem je zase chlorovaná voda, která nám teče z kohoutku. Zdroj vody by měl být přírodní - tedy nejlépe čistý potok. Opět ale není vhodné pro šperky, jejichž kov nebo dřevo může voda poškodit. A také pozor na měkčí kameny.

3. Sůl

Velmi rozšířený způsob očisty a vybití kamenů. Kameny přes noc vložíme do hrubé mořské soli a necháme odpočívat. Jen zase musím připomenout - není vhodné pro šperky, kdy jsou kameny zasazeny do jiného materiálu.

4. Hematit

Prakticky nejbezpečnější způsob i pro šperky z kamenů. Kámen zasypeme drobnými úlomky hematitu a necháme přes noc odpočinout. Hematit ale nezapomeňte pravidelně dobíjet na Slunci!
5. Vykuřování

Můj neoblíbenější způsob očisty kamenů a šperků. Takto lze čistit kameny zasazené v jakémkoli materiálu, jakkoli velké, tromlované, surové,...
Osobně vždy šperky a kameny očistím bavlněným hadříkem a poté nechám projít kouřem z bylin tolikrát, jak považuji za nutné. Pracuji intuitivně, dokud necítím, že je kámen čistý. K vykuřování používám bílou šalvěj, pokud někomu její aroma vadí, může použít levanduli, rozmarýn, kadidlo..

6. Ostatní způsoby

Ohněm - kdy protahujeme kámen nad plamenem svíčky. Opět pracujeme intuitivně.

Zvukem - pomocí tibetských mís, zvonkoher, apod. Zase musíme pracovat intuitivně a vycítit, kdy je kámen očištěn.
Křišťálem, selenitem - na velký kus surového křišťálu nebo selenitu umístíme kameny i šperky a necháme odpočívat. Křišťál i selenit velmi dobře přijímají negativní energii z okolí, ale nijak ji neventilují ven. Doporučuji ale jen pro očistu nošených šperků (po sundání je necháme přes noc odpočinout).Kameny je po očistě nutno také dobít.

Některé z kamenů se aktivují na Slunci, jiné ovšem Slunce dokáže znehodnotit a poškodit.

Pokud si nejste jisti, nechávejte kameny dobít zásadně jen na měsíčním světle.

Na Slunci necháváme dobít kameny v řádu několika hodin, na měsíčním světle klidně celou noc (při nepřízni počasí plně postačí položit kameny na okenní parapet).

Sluneční svit můžeme využít např. u achátu, akvamarínu, křišťálu, jantaru, kalcitu, záhnědy a několika dalších.

Já osobně kameny vždy nabíjím světlem měsíčním.

Nejlépe využijete ve většině případů světlo Měsíce v úplňku. Ale nebojte se experimentovat a vyzkoušejte jednou kameny nabít za novu. Možná budete překvapeni, že energie kamenů bude o mnoho lepší a silnější než při úplňkové noci.Nezapomeňte také na to, že žádný kámen nám nemůže sloužit věčně. Po několika měsících/letech je nutné nechat již kámen plně odpočívat a mít jej pouze jako dekoraci. Pokud by se vám snad kámen nehodil, vraťte ho zpátky tam, kam patří - přírodě. Vhoďte jej do vody nebo zakopejte do země.

Nezapomeňte také se svými šperky  a kameny udržovat kontakt. Nechávat je x měsíců ležet ladem není dobré. Jsou s vámi ve spojení, vnímají vaši energii, tak jim dopřejte jednou za čas trochu své blízkosti :-)

Zdroj obrázků: www.pinterest.com

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se o cookies dozvíte ZDE