Totemová zvířata III.

Tentokrát se mrkneme na symbol vlka, jelena, kočky, pavouka a orla.

VLK
Vlk je klasický týmový hráč, který umí dobře spolupracovat. Člověk, kterého vlk doprovází má povětšinou velmi dobře vyvinuté instinkty, je chytrý a touží po svobodě (v jakémkoli slova smyslu). Zároveň si ale uvědomuje potřebu sociálního kontaktu, potřebu rodiny a přátel.
Vlk nás učí rovnováze mezi těmito dvěma věcmi - připoutáním k rodině a naší osobní potřebou volnosti.Zároveň nám pomáhá rozvinout náš duchovní pohled na svět, umí nenásilně odstranit věci a myšlenky, které již neslouží svému účelu, a zbytečně nás zdržují.
Také nám ale ukazuje, že jsme člověkem, který se podvědomě bojí určitého "svázání", člověkem, který málo důvěřuje ostatním. A právě to se náš vlčí průvodce snaží zlomit.
Lidé jejichž patronem je vlk, mají schopnost poznat věci skryté před světem. Je jedním z nejsilnějších ochránců a zaručuje pomoc po duchovní i psychické stránce po celou dobu našeho života. Je připomínkou, abychom udrželi naši duši živou, a našli tu nejlepší cestu životem, která bude vyhovovat nejen nám, ale i ostatním v blízkém okolí.JELEN
Jelena jako duchovního průvodce mají většinou lidé, kteří jsou jemní, citliví,  s dobře vyvinutými instinkty. Výborně se vyrovnávají s problémy, ale vždy bez zbytečného důrazu nebo dokonce tvrdosti. Udržují v sobě ono vnitřní dítě a jsou s ním v neustálém kontaktu. Dokáží se velmi rychle rozhodnout, co dělat v té které situaci.
Jelen je zvířetem lásky a harmonie. Učí nás být hodní nejen sami k sobě, ale i k okolí.Přináší nám nový vhled na staré otázky, pomáhá najít odpověď a odstranit to staré, co nám již není k užitku.
Je také symbolem regenerace a životní síly. Pomáhá nám tedy obnovit a posílit náš duchovní život, dává nám sílu jít dál.
Může ale také ukazovat na to, že jsme momentálně v jakémsi běhu okolností, které se na nás negativně podepisují, a ukazuje směr, kterým můžeme z této situace uniknout, aniž bychom někoho zranili.
KOČKA
Kočka je bezesporu nejvíc spirituálně obdařené zvíře. Tradičně byla spojována s čarodějnicemi, zlými duchy a negativními silami. I dnes si můžete všimnout, že spousta lidí nemá kočky rádo. A je to z jednoho prostého důvodu - kočky v sobě nesou jak energii ochočených, mírumilovných zvířat, tak energii divokých, nespoutaných tvorů. Jsou propojeny se světem spirituálním, kombinují v sobě smyslnost i citlivost. Proplouvají životem s lehkostí a určitou dávkou tajemství. Navíc dokážou vidět ve tmě, což samo o sobě obestírá kočku aurou jakéhosi kouzla.
Jako duchovní průvodce nás učí rovnováze mezi fyzickým světem a duchovním světem.
Patří lidem, kteří nastoupili svou spirituální cestu. Je nejčastějším zvířecím partnerem, ať už naživo, nebo jako duchovní symbol. Drtivá většina lidí, žijících v obou světech (fyzickém i spirituálním) je s kočkou spojena.
Učí nás trpělivosti, důvěře v sebe sama. Nezávislosti, avšak s udržením sociálních kontaktů. Probouzí v nás odvahu, dobrodružného ducha, zvědavost.PAVOUK
Pavouk představuje spojení mezi minulostí a přítomností. Objevuje se často u lidí, kteří přemýšlejí o své budoucnosti, připomíná nám, že bychom měli klást důraz i na naše sny. Je symbolem moudrosti, změn, kreativity, důstojnosti. Přichází, aby nám řekl, že je čas naše sny ukázat světu, a "utkat" z nich naši další cestu. Je to jedno z nejpracovitějších zvířat a totéž učí nás - jít si cílevědomě za svým s vytrvalostí.
Také nám připomíná, že tento svět je tvořen iluzí, a že je potřeba, pro pochopení všech věcí a souvislostí, podívat se občas i za oponu jiných světů.
Často doprovází ty, kteří si svůj osud určují sami.
V některých tradicích byl dokonce symbolem Matky, silné ženské energie.
Pavouci v mnoha lidech budí strach. Může to být i z toho důvodu, že nám pavouk, jako totemové zvíře, ukazuje naše temnější stránky, které si nechceme připustit, neboli naše stínové Já.OREL
Orel je poslem a léčitelem. Je symbolem svobody a nezávislosti. Vlastní mimořádnou statečnost a rozhled. A totéž učí nás. Umět jednat pohotově s přesností, kterou by nám mohl leckdo závidět. Umět se přenést přes překážky s lehkostí.
Jako duchovní průvodce vyniká úžasnou silou dodat nám odvahu, sílu a bystrost. Dává nám možnost vznést se nahoru, vidět věci z vyšší perspektivy, učí nás rozvíjet naše schopnosti. Motivuje nás zvednout hlavu výš a jít si hrdě za svým cílem.
Patří lidem, kteří mají velmi silné spojení s duchy ve smyslu elementů. Kteří pochopili podstatu věci.
Stejně jako většina ostatních ptáků jako totemových zvířat je silně spojen  se světem na druhé straně.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení