Stará cesta - jak naložit se zbytky rituálů a kouzel

Určitě jste se mnohokrát dočetli o tom, co udělat po rituálu se zbytky věcí, které jste použili. Většinou se dozvíte, že byste měli tyto věci zahodit do řeky, zahrabat do země nebo třeba vyhodit do obyčejné popelnice. 

Ano, v drtivé většině se rituálních zbytků zbavujeme. Rozdíl je ale jak a kde - a to podle typu rituálu či kouzla, které děláme. 

Myslíte, že je nutné všechno opravdu zahodit? A je to vůbec žádoucí v případě, když děláme kouzlo, kterým si něco do života přitahujeme? A co kouzla svazovací a další podobné praktiky?

Na to se podíváme v dnešním článku. "Zbytky" je myšleno vše, co zůstalo po vykonaném rituálu - kousky svíčky, vosku, byliny, případně kameny, popel, předměty,...

682760b7db5ab53b7f0182b94b5318f5

Věci nebo části pozitivních kouzel a rituálů si můžete často nechat u sebe, tedy uložit je do krabičky či šuplíku. Ovšem mnoho lidí chybuje u kouzel negativní povahy nebo u rituálů, jimiž se něčeho zbavujeme. U těchto typů kouzel je naprosto nežádoucí mít jakékoli zbytky blízko sebe, blízko našeho domu či práce.

Pokud není jiná možnost a kouzlo vyžaduje odstranění zbytků dál od nás, můžete samozřejmě využít i popelnici. Pokud možno ale zvolte nádobu jinou než tu, co máte na zahradě nebo u domu.

 

POHŘBENÍ ZBYTKŮ DO ZEMĚ NA  NAŠÍ ZAHRADĚ

 • Na vlastní zahradě pohřbíváme ty zbytky, u nichž chceme zachovat okolnosti, finance, osobu nebo věc ve svém životě.
 • Týká se kouzel pro manželství, prosperitu, ochranu či rodinu.

 

POHŘBENÍ ZBYTKŮ  NA POZEMKU PŘED NAŠÍM DOMEM

 • Před domem pohřbíme ty zbytky rituálu, jímž vnášíme něco nového do svého života.
 • Týká se kouzel pro lásku, práci, cestování, zdraví nebo třeba určení životní cesty.

 

POHŘBENÍ ZBYTKŮ NA HŘBITOVĚ

 • Na hřbitově můžeme pohřbít zbytky věcí, které byly použity v rituálu pro zbavení se nechtěných věcí (ano, i lidí).
 • Týká se prokletí, ublížení, odstranění, smrti, ale také nežádoucích okolností, návyků, apod.

 

Na bráně hřbitova VŽDY necháme při odchodu drobné mince. NIKDY se nedíváme zpět a domů jdeme zásadně JINOU cestou než jsme přišli. Berte tuto možnost jako poslední možnou volbu, kdy už nic jiného nefunguje.

 

POHŘBENÍ ZBYTKŮ NA POZEMKU DRUHÉHO ČLOVĚKA (PŘÍPADNĚ FIRMY)

 • Na pozemek druhého člověka můžeme pohřbít zbytky kouzel pro požehnání dotyčného, pro jeho prosperitu, ale také proto, abychom danou osobu ovlivnili dle svého přání. Týká se samozřejmě i prokletí osob.
 • Jedná se tedy o kouzla lásky, ochrany či manipulace s druhou osobou.

 

Opět připomínám - pokud jde o prokletí, pak se NIKDY neohlížíme zpět a domů jdeme JINOU cestou!

 

2

 

VHOZENÍ ZBYTKŮ DO POTOKA NEBO ŘEKY

 • Využívá se pro uvolnění negativních okolností nebo emocí. Také pro ovlivnění či prokletí osoby na vzdáleném nebo neznámém místě. 
 • Týká se tedy rituálů zapuzovacích, odstraňujících, pro odblokování emočních či psychických problémů, ale také pro nechtěnou lásku nebo manipulaci s jinými osobami.

 

Tradičně opět odcházíme bez sebemenšího ohlédnutí (protože danou věc už nechceme, nepatří k nám), v případě svazovacích kouzel a prokletí jdeme domů opět jinou cestou.

 

VHOZENÍ ZBYTKŮ DO RYBNÍKA NEBO BAŽINY

 • Využívá se zejména u kouzel svazovacích nebo u prokletí. Prostě všude tam, kde chceme, aby zůstala energie stojatá, nehybná, temná a těžká.
 • Toto řešení ale použijeme pouze v případě, že v blízkosti daného rybníka nebo bažiny NEŽIJEME.

 

PONECHÁNÍ ZBYTKŮ NA KŘIŽOVATCE CEST

 • Použijeme v případě, kdy chceme odstranit negativní okolnosti, ale také u prokletí a ovlivnění jiné osoby na neznámém místě. 
 • Stejně jako v případě řeky či potoka lze tuto metodu využít u kouzel zapuzovacích, pro uvolnění negativní energie, emočních bloků a také pro manipulaci s jinou osobou.

 

A opět platí to samé, co jsem zmínila několikrát - v případě prokletí se neohlížíme a jdeme domů jinou cestou.

 

PONECHÁNÍ RITUÁLNÍCH ZBYTKŮ U DVEŘÍ NEBO NA PŘÍJEZDOVÉ CESTĚ DANÉ OSOBY

 • Toto je jeden z nejlepších (ale také nejnáročnějších) způsobů pro manipulaci či prokletí. Zbytky musí být naprosto nenápadné a diskrétní (např. popel a drobná špína).
 • Opět se dá využít pro jakákoli negativní kouzla a opět platí, co bylo napsáno již výše.

 

VYPUŠTĚNÍ ZBYTKŮ PO VĚTRU

 • Hodí se pouze pro popel z papíru, na kterém je zapsána určitá petice. Jde o klasické uvolňování energie do celého světa i vesmíru. Lze použít jak pro kouzla pozitivní povahy, tak pro kouzla povahy negativní.
 • Pokud jde o zbytky kouzel manipulativních (svazování, prokletí), pak pouštíme popel ve směru cíle (tzn. vítr musí vát správným směrem). Pokud jde o rituály lásky, prosperity, ochrany a uzdravení, tak rozptýlíme popel volně kamkoli (i zde ale můžeme využít sílu světových stran - dočtete se v článku o počasí).

 

VHOZENÍ ZBYTKŮ DO OHNĚ (myšleno do klasického velkého ohně, nikoli spálení v plameni svíčky)

 • Opět se využívá pro kouzla, kdy uvolňujeme negativní okolnosti, návyky a věci nebo ovlivňujeme jinou osobu. 
 • V případě prokletí či manipulace s jinou osobou NEPÁLÍME takový oheň na našem pozemku!

 

1

 

Typů jak se zbavit rituálních zbytků je samozřejmě mnohem více, zde jsem uvedla je pár nejběžnějších. Často jsou pro různá specifická kouzla také specifické cesty, které určují jak naložit s tím daným zbytkem rituálu.

Pracujte s intuicí. Ona sám vám dokáže dobře napovědět, zda to nebo ono je vhodné či nikoli.

Ještě poznámka k zapuzovacím kouzlům - mnoho lidí si tato kouzla spojí jen s kletbami a negativním ovlivněním určité osoby. Ovšem zapuzovací kouzla se týkají všeho, čeho se chceme zbavit nebo co chceme odstranit - a může jít o naše zlozvyky, odstranění či ukončení nežádoucích podmínek, okolností, apod. 

Tím, že se zbavíte rituálních zbytků uvolníte energii a dokončíte cyklus manifestace. Dáte všem a všemu vědět, co chcete a že jste připraveni.

 

 

 

 

 

Zdroj obrázků: Pinterest