Stará cesta - další měsíční fáze a jevy

V minulých článcích jsme si řekli něco o temném a novém (přibývajícím) Měsíci i o úplňku.

Ještě tedy pár slov k ubývajícímu Měsíci, abychom měli fáze komplet.

V tomto čase energie Měsíce začíná klesat - až k fázi temného Měsíce.
Volíme kouzla pro ukončování věcí, vztahů, pro odstraňování věcí a negativních energií, pro zdolání překážek. Poslední, definitivní, zaříkání pak můžeme využít pod vládou temného Měsíce.

Ubývající Měsíc je také dobou, která nám pomůže při odhalování kleteb nebo různých negativních kouzel na vás seslaných, a umožní nám dostatečně se připravit na případný zapuzovací rituál během temné fáze.

Ať tak či onak, ubývající Měsíc už nás nabádá  - vzhledem k blížící se temné době - k práci na nás samotných a k odpočinku.

Někteří z vás se ptali, zda na nás Měsíc působí stejně, i když je zataženo, případně, když úplněk spadá do světlé části dne. Zda má cenu vykonávat kouzla, když světlo Měsíce na zem nedosvítí.
Tak jen pro upřesnění - Měsíc působí VŽDY. Ať je zataženo, prší, cokoli. Energie Měsíce je stále spojena s námi i celou přírodou. Stejně tak, pokud vychází přesný čas úplňku na jednu hodinu odpoledne a na nás praží horké Slunce.

 

Další jevy spojené s Měsícem:SUPERMĚSÍC


Během roku se někdy vyskytnou tzv. superměsíce/superúplňky. V tuto dobu je Měsíc nejblíže Zemi, je tedy mnohem jasnější i větší než tomu bývá u klasických úplňků.

Úplňky jsou samozřejmě časem nejvíce energeticky nabitým a superúplněk působení Měsíce ještě zesiluje. Na Zemi proudí velmi silná energie, která ale zároveň citlivějším jedincům nemusí přinést zrovna šťastné chvíle.
Je výborným časem pro opravdu silná a zavazující kouzla.
Důležitým prvkem je v tuto dobu i uzemnění, můžete tedy pracovat i sami se sebou a zaměřit se zejména na vaši kořenovou čakru.ZATMĚNÍ

Zatmění Měsíce s sebou nese velmi silnou energii - ale velmi tichou a jemnou. Přináší velké emoce, ale zároveň i vnitřní klid.

Zatmění způsobí, že Měsíc prochází svým zrychleným cyklem.

Provádění kouzel a zaříkání je čistě na vás. Někdo v tuto dobu vůbec nečaruje a věnuje se pouze sám sobě.
Podle barvy zatmění pak můžeme volit i příslušná kouzla:

totální, černé, zatmění - ochrana, zapuzování
šedé/hnědé zatmění - očarovávání, neviditelnost
červené zatmění - léčení, láska, ochrana
měděné/oranžové - zvýšení osobní síly

V kalendářním roce jsou dvě významná zatmění Měsíce, a to tzv. Dožínková Luna - jedná se o úplněk nejblíže podzimní rovnodennosti, a pak tzv. Modrý Měsíc - jde o druhý úplněk v měsíci lednu.

Pak je tu ještě tzv. Černý Měsíc (Černá Luna) - jde o vzácnější jev, kdy se v jednom kalendářním měsíci sejdou dva temné Měsíce, příp. pokud v jednom kalendářním měsíci chybí úplněk. Černý Měsíc je chápán jako znamení velkých změn i jako znamení toho, že všechny hluboko ukryté pravdy vyplavou v nejbližší době na povrch.

Ovšem myšlenka Modrého i Černého Měsíce je poměrně mladá (cca 200 let) a nemá tedy hlubší kořeny. Záleží tak zcela na vás, zda se tímto budete řídit nebo ne.