Srpnový úplněk

Obilí na polích je již dozrálé a nastávají žně. Měsíc si občas bere od Slunce červený odstín - odstín jemného večerního oparu.


Začíná druhá část sklizní a vše se začíná připravovat na zimu - byť ještě hodně vzdálenou.

Srpnový úplněk je časem balancování mezi strachem a nadějí - máme sice něco sklizeno, ale ještě ne vše.

A protože nás v srpnu čekají úplňky hned dva, znamená to možnost uvolnit a detoxikovat kompletně vše okolo nás i uvnitř nás. 

 

Možná nám v srdci či v duši zůstane nějaké prázdné místo, ať už fyzicky, emocionálně nebo obojí. Ale přesně tato prázdnota bude důležitá k vybudování nového pevného podpěrného sloupu.

Protože se planeta Venuše momentálně nachází v retrográdní poloze, budou ovlivněny zejména záležitosti partnerství nebo lásky. 

Můžeme zažít zlomené srdce, smutek a zklamání. Každá taková emoce ale bude mít poměrně krátkého trvání.

Úplněk zesiluje i naše myšlenky. Bude nutné, abychom se zastavili a naslouchali tomu, co nám naše myšlenky říkají.

Takto bychom měli učinit nejlepší rozhodnutí, jakou cestou se vydat.

 

Tento úplněk podpoří naši cestu, zvláště pokud existuje něco, čeho se musíme ve svém životě vzdát.


Měli bychom se zaměřit na svoje cíle, o kterých přemýšlíme. Taky bychom se měli věnovat svému zdraví a psychické pohodě. Co obětovat, aby nám to přineslo užitek později?
Tento čas se také výborně hodí pro kouzla, do kterých se může zapojit celá rodina.
Vhodné je dělat rituály, abychom upevnili věc nebo myšlenky, které již máme, a jsou aktivní.
 

Na mnoha místech jste se jistě dočetli, že se tento čas nazývá úplněk jesetera. Jde opět o označení, které se přebralo z jiných kultur, zejména indiánských.

Jeseter je zde totiž hlavní rybou, kterou lze v tomto období chytat. 

Jiné kmeny mají názvy spojené především s tématem sklizně. Můžeme tedy zaslechnout názvy jako Kukuřičný Měsíc, Sklizňový Měsíc, Pasírovací Měsíc, Měsíc černých třešní, Švestkový Měsíc, Horký Měsíc, Červený Měsíc nebo Měsíc horských stínů.

V Evropě se tento čas samozřejmě váže k našim podmínkám a přírodě - najít můžeme Měsíc zelené kukuřice nebo Měsíc blesků.

 

Ti z vás, kteří využívají ve své praxi korespondence, mohou využít následující:

 

barvy: červená, oranžová, žlutá
kameny: tygří oko, karneol, červený achát
byliny: rozmarýn, bazalka, šanta kočičí 
 

Opět upozorňuji, že je nutné uvědomit si jednu základní věc, na kterou téměř nikdo nebere zřetel. Názvy úplňků VŽDY označují období celého lunárního měsíce, nikoli úplněk jako takový. Lunární měsíc trvá od úplňku k úplňku a právě pro celou tuto dobu je označení platné. 

 

Ačkoli se dočtete, že Měsíc je ve znamení Vodnáře, je nyní ve znamení Kozoroha. Tento rozpor je způsobem precesí rovnodennosti. Protože se celý Vesmír pohybuje, je nemožné, aby jakékoli vesmírné těleso zůstalo v nějakém souhvězdí po neomezeně dlouhou dobu. Během dvou tisíc let se obloha, resp. souhvězdí, posunula o cca 30 stupňů. Jak si Měsíc stojí v čase úplňku, se můžete podívat např. na webu Stellarium nebo na noční oblohu. Více si o tomto tématu můžete přečíst ZDE