Prosincový úplněk 2022

ÚPLNĚK PROSINEC 2022

 

 

Dosáhli jsme posledního úplňku v roce 2022. Tento úplněk nese nabitou energii, může tedy fungovat jako určitý spouštěč a probudit místa uvnitř duše, která byla po určitou dobu skryta. A to jak v pozitivním slova smyslu, tak v tom negativním.

 

Důležitou událostí, která se pojí s prosincovým úplňkem bude lunární zákryt Marsu a vyrovnání několika nebeských těles v dokonalé přímce (Slunce, Země, Měsíc a Mars). K lunárnímu zákrytu Marsu dojde pouhých 10 minut před samotným úplňkem. Mars bude v tuto dobu velmi jasný a velký.
 
 
 AdobeStock_426590136
 
 
Tato událost může zapříčinit příval pochybností, které se objeví se spojení s naší osobou. Našich pochybností vůči sobě. Velmi důležitá bude v tuto dobu trpělivost s  našimi nedostatky. Ostatně, jsme jen lidé a je úplně v pořádku, že děláme chyby, že občas neznáme cestu nebo že vybočíme do zapadlé rokle.
Zaměřme se tedy na tu duševní stránku sebe samých. Naše duše totiž ví, že žádné špatné odbočky a špatná rozhodnutí neexistují. Ví, že cesta je prostředek k tomu, jak se naučit žít.
 
Naše duše ví, že - ačkoli často cítíme opak - všechno je dočasné, že jsme uzdravení a schopni najít rovnováhu.
 
 

Berme tento úplněk a jeho astrologické aspekty jako příležitost k tomu, zaměřit se dovnitř sebe samých a najít stabilitu i harmonii.

 

Mars je, jak známo,  planeta motivace, akce a energie. Nyní je v retrográdní fázi a my můžeme zpochybňovat vše, co jsme kdy udělali. 

Energie úplňku může upozornit na plýtvání osobních energií. Negativní myšlenkové vzorce i chování si zasluhují pojmenovat a uvolnit pryč.

  

Někdy prostě potřebujeme dostat věci ven, a i když existují vědomé způsoby, jak na to jít, životní okolnosti nás mohou "donutit" k lepšímu výkonu.

Mysleme také na to, že nejsme jen stokrát omílaným světlem a láskou. Někdy si musíme dát svolení být jen obyčejnými lidmi.

Mnozí z nás se stydí za to, že cítí hněv, žárlivost, závist. Všechny tyto emoce mohou být toxické, avšak jsou to také občasné zdravé lidské emoce, které nám pomohou vyrovnat se s mnoha okolnostmi v našich životech.

 

Ohnivá energie prosincového úplňku by nás mohla přimět říci něco, čeho už dlouho litujeme. Buďme ale k sobě i k ostatním mírní. Nebuďme příliš hrdí na to, abychom se omluvili, pokud je to potřeba, a nevracejme se k tomu, co bylo řečeno, pokud je to v souladu s našimi pocity.

 

Mějme odvahu ctít své hranice, to,  kdo jsme a za čím stojíme. 

 

Důvěřujme svým instinktům v tomto úplňku.

Celkově nám astrologie tohoto času ukazuje, že je v pořádku, abychom cítili, prožívali a testovali hranice, které jsme si pro sebe vybudovali.

Musíme se neustále se přizpůsobovat a neustále přijímat výzvy, abychom pokračovali v naší cestě. Našim posláním je zažít všechny emoce, tedy milovat, ztrácet, přizpůsobovat se, růst a transformovat se.

Tento úplněk nabízí most, který nám pomáhá najít rovnováhu a vyživovat obě strany našeho života. 

 
 
 
 AdobeStock_311014452
  

Prosincový plný Měsíc je také znám jako studený, vlčí nebo Měsíc dlouhých nocí.


Jak sám poslední  název napovídá, noci jsou nejdelší v roce, chladné, tmavé a celé toto období ještě potrvá.
Svět ztichl a odpočívá, nechává zimu a temnotu zvolna proplouvat kolem sebe.
Měsíc je vysoko na obloze, svítí dlouho, jasně, jiskřivě.

nastává doba, kdy hledáme sílu sami v sobě, pevné základy našeho života, které jsou tolik potřebné během zimního období.
Na chvíli se zastavíme  a podíváme se do svého nitra a na svou životní cestu.

Protože starý rok pomalu končí, tvoříme nové cíle pro následující období, přemýšlíme o nich, hloubáme.

Zároveň nám tento úplněk vkládá do srdcí i ještě více dobrosrdečnosti, která je tolik potřebná. Pomáháme, a myslíme na ty, kteří neměli takové štěstí jako my.


Jestliže pracujte rituálně, můžete využít následující atributy prosincového úplňku:

Barvami jsou červená, bílá a černá.
Rostlinami břečťan, jmelí, různé bobule, skořice,...
Kameny obsidián, rubín, serpentin,...
Elementem je Země.