Elementy - Voda


"Medicína vlastně pracuje na znovuobnovení 
souladu elementů uvnitř nás. Nemoc je jen 
projevem nesouladu všech živlů v těle 
každého člověka."

 Jak jsme si uvedli v minulém článku, Země je považována za živel, z něhož vzešel člověk. Voda je však element, z něhož dle pověstí a mýtů vzešli samotní bohové.Jak víme, Voda má schopnost odrazu - reflexe, takže je nutno počítat s tím, že jak se budete chovat k živlu vy, tak se bude chovat živel k vám. Proto každý (nebo téměř každý), kdo pracuje s živlem Vody moc dobře ví, že je za své činy plně odpovědný. Jakmile se vodní hladina jednou zvlní, věci se rozeběhnou, a nelze je zastavit.


 

Lidé spojeni s elementem Vody dokáží vidět věci, které ostatním zůstávají skryté. Uvědomují si, že je mnoho věcí kolem nás, jež jsou zapomenuté a  schované. Často tito lidé bývají pověrčiví, protože moc dobře tuší, že na všem je něco pravdy.
Mají povětšinou i velmi silnou intuici (bohužel často nefunguje, pokud jde o jejich vlastní osobu), a hodně se věnují věštění (tarot, virgule, proutek).
Doma u nich často můžeme najít skleněné předměty, zářivé doplňky - a samozřejmě akvária. 

Jsou perfektními hostiteli.


Vodní čarodějové a čarodějky jsou silné individuality, neznají překážky, mají svůj osud plně ve svých rukou. Velmi často získají, po čem jejich srdce touží. Ale také neuznávají slabost druhých.
Navíc mají velmi svérázný smysl pro humor, dokáží vás pobavit a rozesmát kdekoli a kdykoli.
Působí bezstarostně, ale hluboko uvnitř jsou velmi vážní a moudří, uvědomují si věci, které ostatní nevidí.
Říká se, že většinu vodních čarodějů poznáte podle dlouhých vlasů, mladšího vzhledu a jasných, zářivých očí.


Jsou hodně podobni zemským lidem. Často spolupracují se silami přírody a Měsícem.
Neřídí se doporučenými postupy, načasováním, všechno tohle dělají přesně podle sebe.

 
 

Jejich doménou je léčení, krása, očista, emoce a energie. Potřebují pomáhat druhým, proto jich nejvíc najdeme třeba mezi lékaři, sociálními pracovníky, terapeuty nebo třeba v oblasti služeb.Pokud je raníte nebo uděláte chybu, vodní lidé vám rádi dají druhou šanci (oproti třeba zemským čarodějům). Ovšem jestliže danou věc uděláte záměrně, s úmyslem ublížit jim, pak neodpustí nikdy, a navíc si ještě můžete být jisti, že pomsta přijde. V této věci dokáží být velmi neústupní, což je bohužel jejich stinnou stránkou, protože často ublíží nejen danému člověku, ale i sami sobě, případně lidem okolo.

Vodní čarodějové jsou ve formě během celého roku - a tom je jejich síla. Je to proto, že Voda na sebe dokáže brát různou formu  - může být deštěm, sněhem, ledem.
Neznamená to ovšem, že by tak byli nadřazeni ostatním. To není žádný živel. Jak jsme si řekli, sílu mají elementy pohromadě, spolupracující.
Stejně jako zemským čarodějům náleží místa a věci spojené s jejich silou a energií, i vodní čarodějové mají svoje.
Samozřejmostí je déšť (silně očišťující prvek), dále fontány a studánky (ke studánkám se váže mnoho tradičních mýtů a pověstí), řeky a potoky (řeky patří mezi posvátná a temná místa - vzpomeňme na řeku Styx nebo Slith), z elementálů pak mořské panny a muži, nymfy, rusalky. Velkou roli hraje magie moří a oceánů, ale vzhledem k našim geografickým podmínkám se o ní nebudu rozepisovat více.Nejraději pracují s vodou (z různých zdrojů pro různé účely), solí, lasturami, zbožňují výrobu elixírů, odvarů a lektvarů. Velký důraz dávají na koupele a lázně

Co se týká samotného elementu, jsou jeho atributy následující:

roční období: podzim (některé zdroje odkazují na zimu)
směr: západ
denní doba: soumrak
smysl: zrak (někdy uvedena i chuť)
energie: přijímající
zvířata: želva, delfín, ryby, žáby, vydra, krab, kočka, kůň
barvy: odstíny modré, šedá, indigo, modrozelená
kameny: ametyst, akvamarín, modrý turmalín, azurit, celestin, chalcedon, jadeit, lapis lazuli, měsíční kámen, safír, selenit
rostliny: leknín, růže, aloe, astra, citron, černý bez, fialka, gardénie, hroznové víno, hyacint, chrpa, ibišek, jabloň, kontryhel, kozlík, lilie, máta, myrha, tymián, atd.
bohové a bohyně: Tárá, Poseidon, Yemayá, Ochún, Sedna, Kanaloa 
Voda uzdravuje, očišťuje, miluje. Je důležitá pro naše zdraví i náš život. Říká se, že podstatou Vody je láska.
Ruka ponořená do proudu potoka, poslech zurčícího vodopádu, čistá voda jako nápoj. Zkuste příště věnovat čas sami sobě a vědomě vnímat Vodu jako živý element.

Co můžeme zkusit a v čem nám živel Vody může pomoci?

Opět jsem si připravila pár jednoduchých kouzel spojených se symbolem Vody:


VĚŠTĚNÍ
Snad nejstarší forma věšteckého řemesla. Můžeme hledět do tekoucí vody, stojaté vody, sledovat třpyt Slunce nebo Měsíce na hladině. Před očima nám pak budou vyvstávat obrazy, postavy a představy. Tato praxe vyžaduje cvik, ale jakmile to jednou dokážete, dostali jste celoživotní dar.

LÉČENÍ
Samozřejmě nejlépe tak činit v létě, kdy je voda v přírodě teplá. Svlékneme se (do plavek stačí), a co nejvíce se ponoříme do proudu. Vnímáme očišťující schopnost vody a představujeme si nemoc, která se odplavuje a vylézá z našeho těla ven. Postačí několik minut. Můžeme tomu dopomoci např. pronášením jednoduchých slov: "Nemoc už mě netrápí, odplavala řekou pryč."
(Tady musím upozornit - neberte to prosím jako univerzální léčebný postup! Není to náhrada lékařské péče!)

NEBEZPEČÍ A ZLO
Myslím, že se to stalo snad již každému - někdy během cesty kamkoli najednou dostaneme "špatný pocit". Pokud se tedy budeme cítit v nebezpečí, můžeme zkusit tradiční vodní kouzlo - překročíme potok, strouhu, přejdeme most přes řeku. Voda očišťuje a zlo nedokáže vodu překonat.
(Upozornění č. 2 - tenhle starý zvyk má velmi dobré výsledky! :-) )


PROLOMENÍ SMŮLY
Potřebujeme k tomu jen mořskou sůl v co nejčistší formě. Sůl má schopnost absorbovat neštěstí a negativní energii. Devět dní budeme házet hrstku soli do ohně. To poslouží k prolomení neštěstí a smůly.
(Upozornění č. 3 - na nikoho sůl nedávejte, ani neházejte, to má totiž efekt naprosto opačný).


Mezi lidovou magii vážící se k živlu Vody patří nalezení přírodních předmětů ve vodě.
Jako elementu Země patří čtyřlístek, tak živlu Vody přísluší např. ježovka, která přinese štěstí.
Velkou ochrannou moc přináší majiteli děrované kamenyPerly zase přinášejí lásku a štěstí.


Mějte prosím na paměti, že živly neovládáme, nepodmaňujeme si je jakýmkoli způsobem. Jsme uctiví, pokorní a umíme poděkovat.
Zdroj obrázků: www.pinterest.com