Čarování v praxi

  

Předem chci podotknout, že se jedná o můj názor a o mojí praxi. V knihách i na internetu se dočtete kvanta věcí o tom, co dělat a co nedělat. Často společně se slovy MUSÍŠ a  NESMÍŠ.

Já vám chci říct, že není NIC, co musíte, a NIC, co nesmíte. Všichni máme vlastní rozum, všichni se musíme projít postupným růstem a zkoušením věcí. Pro mne je významná jedna jediná věc:

                ŽE KDYŽ NĚJAKÉ DVEŘE OTEVŘU, TAK JE TAKÉ UMÍM ZAVŘÍT

Toto je pro moji osobu naprosto podstatné, a řídím se tím celý život.
 
Zároveň je vhodné si uvědomit, že KAŽDÁ AKCE VYVOLÁ ZÁKONITOU REAKCI.


Chtěla bych uvést pro začátek pár bodů, které se mnou souvisí:

Jak už jsem uvedla v některých minulých článcích, neřadím se k žádné organizaci, náboženství, apod. Tedy nejsem wiccan, nepovažuji se ani za pohana, a už vůbec nejsem satanista.

Můj pohled na věci je tradiční, vesnický, jednoduchý, založený na přírodních zákonech a na přírodě samotné. Nicméně to, že je to jednoduché ale neznamená, že dělám něco méněcenného!
Nejedu tedy tedy v tzv. "vysoké" magii" (Papus, apod.). Načteno ale mám. To, dle mého, k pochopení věcí a souvislostí není na škodu.

Nevzývám žádný konkrétní pantheon.

Pravidlo, že se mi vše 3x vrátí, neuznávám. Tzv. "Rede" neberu a neřídím se jím.

Dávám si velký pozor, abych žádnému člověku jen tak neublížila (ale rozhodně se neztotožňuji s tolik omílaným pravidlem, že nikomu nesmím ublížit).

Toto je můj pohled na věc jako takovou. Chápu, že někdo to má jinak a respektuji to. Rozhodně tímto nemám v úmyslu nikomu rozmlouvat jeho způsob života.Teď už k praxi.

Hodně z vás se mne přes různé zprávy ptalo, jak mít nějakou strukturu rituálu, kouzel, apod.
Tak tedy - nemám nikdy pevnou strukturu, ani pevný řád. Jedu vždy podle pocitů a konkrétních věcí a problémů, které potřebuji zpracovat a řešit.
Nic, co vám zde píšu, neberte jako dogma! Jestli spletete slova u vyslovených kouzel, nebo nebudete mít náladu mluvit, to je všem věcem naprosto jedno. Hlavně se do ničeho nesmíte nutit, protože pak to celé postrádá smysl....


Co doporučuji všem a všude - číst. Neustále se vzdělávat. Přečetla jsem mnoho knih, některé jsem poslala dál, jiné mám stále v knihovně. Studium nám rozšiřuje obzory, nutí nás zkoušet nové věci, objevujeme skrz učení sami sebe.
Zároveň je nutné nebrat vše, co je psané, doslova. A bezhlavě se tím řídit. Vždycky jsem si ze všech knih vzala jakýsi výcuc, některé ani nečetla celé...není jedna univerzální kniha, stejně jako my nejsme všichni stejní. A nezapomínejte i na to, že existují knihy dobré, a taky knihy špatné.
V knihách najdete spousty a spousty kouzel, od těch jednoduchých až po složitější, kouzla krásná i, s prominutím, úplně blbá.Druhá věc - snažte se žít v souladu s přírodou a cykly. Během procházek vnímejte všechno okolo sebe - ptáky, stromy, vítr, všechny zvuky. Když je Měsíc na obloze, postavte se na chvíli ven, do jeho záře, nastavte tvář východu nebo západu Slunce, a jen nasávejte energii, proudění, cokoli.


Příprava "rituálu"
Hned na začátku chci uvést, že pokud nepracuji s elementy apod, nedělám kolem sebe žádný kruh. Proč? Protože je to zbytečné. 
Speciální kruh používám právě při práci s různými entitami, kdy si myslím, je jeho vytvoření naprosto na místě a pak, pokud potřebuji udržet a koncentrovat energii rituálu. Ale to vcelku výjimečně, nikoli pravidelně.
Považuji ale za nutné uvést, že se jinak o svůj dům, a tím i o sebe a své bližní, starám! Udržuji čistotu na všech úrovních.

Během vašeho rituálu můžete mít naprosté ticho, stejně jako puštěnou hudbu. Úplnou tmu nebo rozsvícené světlo.

Vypnutý mobilní telefon je samozřejmost. Stejně tak televize. Nikdo by vás neměl rušit a tím odvést vaši pozornost a koncentraci.Oltář
Nemusíte nijak složitě řešit. Stačí skříňka, parapet, stolek, police. Málokdo má svou vlastní místnost, kterou by si mohl přizpůsobit jen sám sobě.
Na oltáři mám stále bílou svíci, polodrahokamy, nálezy z procházek (kameny, paroh, peří) a další věci dodávám a zase ubírám dle potřeby - podle toho, jak se mi chce.
Nemusíte mít taky vůbec žádný stálý oltář.
Některé věci mám schované ve skříňce, tzn, věci, u nichž nechci, aby mi na ně kdokoli sahal - karty, moji vlastní knihu se zápisky, vlastnoručně vyrobené oleje, ale také zásoby svíček, vonných tyčinek, aj.

Hodně ve své praxi využívám svíčky - miluji je! Stejně tak bylinky, kameny a oleje. Pracuji v souladu s Měsícem a přírodou celkově.

Postavím vše, co je mi v tu chvíli milé, a co chci intuitivně použít.
Důležité je koncentrovat se, uzemnit se (všichni máme tendenci být rozlítaní, vlivem našeho životního stylu). Skoro bych až řekla "odevzdat se" času a místu onoho večera, nebo oné doby, kdy provádíme rituál. Můžete mluvit nahlas, můžete šeptat, můžete si to jen myslet. Vesmír, universum, vyšší síla, cokoli, nás slyší i beze slov.

Načasování
Nebazíruji na dané hodině. Pravdou je, že každý den v týdnu nebo hodina je více nakloněna určité věci. Ale zase - je to vážně tak nutné? Věřte mi, že ne.

Kouzla úplňku děláme noc před, příp. noc po úplňku, nejlépe samozřejmě okolo úplňkového času. Úplněk jako takový ovlivňuje dění 2,5 dne před  a 2,5 dne po.


Svátky
Neslavím cíleně svátky Kola roku. Spíše to beru jako změnu určitého běhu věcí -  každé období v sobě nese úžasnou atmosféru.
V tyto dny není nutné vymýšlet kouzla, není nutné čarovat, jde spíše o to, vrátit se v čase do dávných (možná ani ne tak dávných) dob, a uctít Matku přírodu, zapojit se do koloběhu a napojit se na ony energie, které proudí prostorem i časem okolo nás.
Časem zjistíte, že vlastně milujete podzim stejně jako jaro, že milujete zimu stejně jako léto. Protože pochopíte děje kolem sebe a aktivně se zapojíte do plynutí času a věcí.


Kouzla a čarování
Je úplně jedno, zda pojedete z knih, zda si právě z nich vezmete některé návody, nebo jestli si vymyslíte zaříkávadla jen sami pro sebe, taková, která budete znát jen vy. Věřte, že pokud si za svým cílem jdete a věříte sami sobě a svým kouzlům, celá věc se dříve či později podaří.  Důležité je svá přání co nejpodrobněji a pečlivě specifikovat, klidně si vytisknout nebo nakreslit obrázky.
S tím ale souvisí druhá věc - výhra ve Sportce, svatba s miliardářem, apod. -  tudy cesta nevede pěkně prosím.
Pamatujte, že na velké cíle potřebuje i celé universum velké množství času...na malé cíle samozřejmě o to méně.

Tady bych chtěla opět zdůraznit - dávejte si dobrý pozor, co si přejete!!!
Přání vyslovená ve zlosti, vzteku, zoufalství, mají obrovskou moc, a letí ke svému cíli jako šíp!
Omezovat ze svého rozmaru jakkoli svobodnou vůli a život jiného člověka se často nevyplácí. 
Jednak můžete velmi snadno zničit toho dotyčného, a za druhé tím nevědomky ničíte sami sebe.

Tím vás ale nechci strašit. Ta moje "magie", to čarování, svázané s přírodou a jejími cykly, není o tom se bát. Je o tom užít si život, prožít štěstí díky zdánlivě obyčejným věcem.
Zdroj obrázků: www.pinterest.com